ПЛ: Челси сигуран у Халу, нови кикс Билића!

Фудбалери Челсија пребродили су мини кризу и победили Хал у гостима са 2:0, у дуелу 7. кола Премијер лиге.

Фудбал 01.10.2016 | 22:45
Екипа Антонија Контеа, која је у претходна три кола остварила два пораза и реми, до тријумфа је стигла у наставку утакмице.

Вођство је после асистенције Дијега Косте донео Вилијан у 61. минуту, а бивши нападач Атлетико Мадрида је оверио победу шест минута касније.

Конте је оставио Бранислава Ивановића на клупи, а Немања Матић је одиграо цео меч. Челси је сада шести на табели са 13 бодова, док је Хал 15. са шест бодова мање.

У преостале три суботње утакмице није било победника.

Вотфорд је код куће два пута губио од Борнмута, али је успео да освоји бод. Вилсон је био једини стрелац у првом полувремену, а Дини је изједначио у 50. минуту. Кинг је у 62. донео ново вођство гостима, а Суксес је само три минута касније поставио коначан резултат.

Обе екипе на средини табеле имају по осам бодова.

До победе поново није стигао ни Вест Хем који је ремизирао у Лондону са Мидлзброом. Стуани је у 51. минуту погодио за госте, а Паје је шест минута касније изједначио спектакуларним голом после соло продора. Екипа Славена Билића је у опасној зони са само 4 бода, док Мидлзбро на 16. месту има два бода више.

Истим резултатом окончан је и дуел Сандерленд – ВБА. Насер Чадлчи довео је госте до предности у 35. минуту, а бод домаћину обезбедио је Ван Анхолт седам минута пре краја.