ШПА: Преокрет Барсе у ''Ел Класику'' за финале Суперкупа!

Кошаркаши Барселоне пласирали су се у финале Суперкупа Шпаније победом над највећим ривалом Реал Мадридом са 99:93.

Кошарка 24.09.2016 | 09:45
Барселона је стигла до великог славља у 'Ел Класику' и обезбедила борбу са Гран Канаријом, која је у првом полуфиналу савладала Баскоњу са 84:80.

Три минута пре краја првог полувремена ’Краљевски клуб’ имао је максималних +9 (48:39), али је уследила експресна серија Каталонаца, који су на паузу отишли са пола коша мањка.

У другом полувремену Барселона је преузела иницијативу, Реал није успевао да преокрене и на крају ће изабраници Јоргоса Барцокаса у борбу за први трофеј у сезони.

Амерички плејмејкер Тајрис Рајс доминирао је са 30 поена (8-14 за два, 2-4 за три, 8-9 пенали), 3 скока и 6 асистенција, а одличну пратњу имао је у Виктору Клаверу који је постигао 16 поена, уз 7 скокова, док је Анте Домић додао два поена мање и једну ухваћену лопту више.

С друге стране, Реалу није помогао ни фантастични Серхио Љуљ који је меч завршио са 27 поена јер се осим њега истакао једино Руди Фернандес са 15.

Финале између Барселоне и Гран Канарије на програму је у суботу од 19 часова.