ИТА: Милан као некад - поред Јувентуса!

Фудбалери Милана савладали су Лацио 2:0 (1:0) у премијерном мечу петог кола Серије А.

Фудбал 20.09.2016 | 23:15
"Росонери" су другом узастопном победом стигли до деобе друге позиције и подсетили своје навијаче на дане када су се борили за титулу.

Тим Винченца Монтеле је одиграо најбољи меч ове сезоне и без већих проблема надиграо госте из Рима.

Повели су у 37. минуту четвртом голом Карлоса Баке у сезони. Јурај Куцка је украо лопту на средини терена и брзо је гурнуо у празан простор за Колумбијца који бежи тројици ривала и рутински је гура по земљи поред немоћног стракоше.

Миланези су победу оверили 16 минута пре краја. Румун Стефан Раду је играо руком у свом казненом после центаршута са десне стране, а неумољив са 11 метара био је Мамаду Нијанг.

Имао је Милан још неколико добрих прилика током меча, Бонавентура је у првомполувремену погодио стативу, док је Нијанг почетком другог добио за нијансу прејак пас који је упропастио сјајну ситуацију за гол.

Милан, који се изједначио са шампионом Јувентусом уз меч више, у следећем колу гостује Фиорентини, док Лацио, који има два бода мање на деоби од 4-7. позиције са Ромом, Кјевом и Интером чека Емполи.

Срби – Филип Ђорђевић је предводио напад Лација, али је замењен већ на полувремену. Сергеј Милинковић-Савић је неколико пута запретио домаћину, у првом полувремену је натерао Ђанлуиђија Донаруму да се намучи после новог сјајног шута главом, а у другом се окушао из слободњака. Одиграо је свих 90 минута, као и Душан Баста.

Лидер Наполи у среду гостује Ђенои, Јувентус чека Каљари, Интер игра у Емполију, док Рома чека Кротоне. Торино нашех Синише Михајловића гостује Пескари.