ХОЛ: Утрехт ''попио петарду'' код куће од Гронингена!

Мајстор Идриси водио Гронинген до петарде, утешно погодио Живковић! Зелено-бели славили с 5:1 на гостовању и убележили прву победу у сезони.

Фудбал 17.09.2016 | 09:00
Гронинген је на старту ове сезоне морао да сачека да прође чак пет кола и да у шестом дође до прве победе у лиги. Јунак тријумфа је Осама Идриси који је постигао два гола, а на крају је било 5:1 (2:0).

Већ после првог полувремена зелено-бели су водили с 2:0, а главни кривац за то био јеОсмана Идриси. Он је прво у 13. минуту лепо искористио шансу која му се указала и рутинском реализацијом довео Гронинген у предност, да би у смирај првог полувремена дао праву голчину са ивице шеснаестерца.

Тако је направио овај меч лагодним за своје саиграче, а они су му се касније одужили сјајном игром.

Утрехт је покушао да се врати преко Ришаира Живковића, али су потом Хесен, а затим и Том ван Верт  и Хатебор ставили тачку на целу причу.

Гронинген је сада 12. са пет освојених бодова, док је Утрехт претпоследњи са само три бода на конту.