ПЛ БиХ: Жељо славио, Зрињског ''уништио'' Челика!

Фудбалери Жељезничара прекинули црну серију побједом над Крупом 2:1, Зрињски демолирао Челик у Мостару.

Фудбал 11.09.2016 | 10:30
Послије четири утакмице без побједе Жељезничар је осјетио сласт побједе, као домаћини “плави” су савладали Крупу резултатом 2:1.

Нови тренер Жељезничара, Славко Петровић, изнвео је доста измијењен састав у односу на претходне утакмице "плаве" екипе.

Већ након седам минута игре Санди Крижман у свом дебију за "плаве" погађа за велико славље на Грбавици.

Ипак, након постигнутог гола Жељо није показао ништа, док су гости у 20. минути не користе грешку Кјосевског.

Само пет минута касније, у свом шеснаестерцу Косорић руши Перића, а са једанаест метара био је прецизан Милутиновић.

До одласка на одмор публика на Грбавици није видјела нити једну озбиљнију прилику.

У наставку нешто организованија игра домаћих, а добру прилику на отварању прошушта Лендрић. С друге стране прилику да Крупљани преокрену резултат пропустио је Перић чији ударац брани Кјосевски.

У 55. минути покушај главом Стевановића, те маказице Крижмана у 67. минути, али без промјене резултата. Минут касније покушао је из даљине Стевановић, али без опасности по гол гостију.

Све до 78. минуте није било озбиљнијих прилика на Грбавици, а онда је резервиста Лазић пробипо левој стани, лопта долази до Крижмана који из волеа шутира преко гола.

Играла се 83. минута када лопта долази до Дарка Марковића који погађа за 2:1.

Добру прилику у 88. минути имао је Лазић, али је његов ударац без проблема ухватио гостујући голман.

У наредном колу Жељо гостује код Младости, док ће Крупа дочекати Зрињски.

Друга суботња утакмица другог кола Премијер лиге БиХ, она у Мостару између Зрињског и Челика оправдала је очекивања само по броју голова, али не и епитет дербија.

На терену је постојао само један тим, Зрињски, који је са убједљивих 4:0 савладао Челик.

Само девет минута чекало се на први гол, а онда је Тодоровић одлично извео слободан ударац и матирао помало и лоше постављеног Ружића.

Зрињски је на 2:0 повисио послије пола сата игре. Билбија је извео корнер, Петрак је био највиши у скоку и послао лопту у мрежу. Стиче се утисак да је голман Челика и код овог гола могао боље реаговати.

Већ у 40. минути ријешено је питање побједника, након што је Тодоровић лијепо примио лопту послије центаршута с десне стране, намјестио се и погодио за свој други гол на утакмици.

Убједљиву побједу “племића”, четврту у низу, а укупно шесту у првенству овјерио је Томић у 68. минуту.

Зрињски се тако учврстио на врху табеле са 19 бодова, док је Челик претпосљедњи са свега пет бодова из осам утакмица.