Видео - СП: Нејмар носи Бразил ка Русији, Аргентина не зна без Месија!

Фудбалери Бразила и Уругваја остварили су победе, док су Аргентина и Чиле остали без тријумфа у јужноамеричким квалификацијама за Мундијал у Русији.

Фудбал 07.09.2016 | 12:30
Бразил је предвођен Нејмаром савладао Колумбију у дербију са 2:1 и тако избио на друго место на табели са 15 бодова, једним мање од првопласираног Уругваја.

Уруси су декласирали Парагвај са 4:0, у мечу Чилеа и Боливије није било голова, док је Аргентина једва ишчупала бод на гостовању Венецуели – 2:2.

'Гаучоси' су имали великих проблема без Лионела Месија у Мериди, а после пропуштене шансе Банеге, све је постало много теже у 35. минуту. Хуанпи Ањор ишчачкао је лопту из ногу Роха, а онда постигао фантастичан гол са двадесетак метара, сместивши је у горњи леви угао.

Венецуела је са предношћу отишла на одмор, да би у раној фази наставка Мартинес постигао други гол за домаће. Рондон је издржао неколико тешких дуела, вратио повратну до саиграча, овај лажњаком 'бацио' Ромера на земљу и рутински затресао мрежу.

Међутим, само неколико тренутака касније Аргентинци су смањили преко Прата, који је искористио гужву и погодио мрежу Ернандеса. Гости су константно нападали на поприлично лошем терену и седам минута пре краја стигли до бода. Ди Марија је извео корнер убацивши лопту на прву стативу, тамо се Отаменди бацио и проследио је у супротан угао.

Нејмар наставља да доминира на међународном нивоу – пошто је донео дуго чекано олимпијско злато Бразилу, предводио екипу против Еквадора, сада је донео тријумф у дуелу са Колумбијом. Већ у другом минуту одлично је центрирао из корнера, на првој стативи је сјајно скочио нови капитен Миранда и затресао мрежу гостију.

Иако је 'Селесао' био бољи ривал, у 36. минуту Колумбијци стижу до изједначења – Хамес Родригес извео је прекид са десног бока, Маркињош је скочио и само закачио лопту, пославши је у доњи леви угао сопственог гола.

Обе екипе пре тога су имале шансе, али у други део игре није био тако садржајан као први, осим прилике Рената Аугуста у 54. минуту. Ипак, ствар у своје руке и 15 минута пре краја прецизним ударцем у супротну малу мрежу донео велика три бода Бразилцима.

Уругвај је био изузетно убедљив против Парагваја, највише захваљујући нападачком двојцу Луис Суарес-Единсон Кавани. Суарес је у првом минуту надокнаде првог полувремена реализовао једанаестерац, а претходно асистирао Каванију у 18. минуту.

У међувремену, Кристијан Родригес је затресао мрежу Парагваја за 2:0, док је почетком другог полувремена нападач Барселоне још једном проиграо Каванија, који је поставио коначан резултат.