Прва лига РС: Борцу само бод, Текстилац покупио "кајмак"...!

Фудбалери бањалучког Борца одиграли су без голова у Јањи против Подриња, а реми је виђен и у дербију петог кола Републике Српске између Рудара и Дрине, што је искористио Текстилац и изједначио на лидерској позицији са Приједорчанима.

Фудбал 04.09.2016 | 13:30
Прва лига РС: Борцу само бод, Текстилац покупио "кајмак"...!
Стратег Бањалучана Владао Јагодић најавио је побједу у Семберији, али ће црвено-плави морати да се задовоље једним бодом из Јање у поприлично грубој и нервозној утакмици на којој је судија Синиша Лазић из Приједора показао чак 11 жутих картона.

Седморица домаћих играча уписана су у биљежницу приједорског арбитра, док су четири опомене зарадили бањалучки фудбалери, који су након овог меча "пали" на треће мјесто на првенственој табели.

По бод у дербију кола освојили су и Приједорчани и Зворничани - 1:1. Бојан Буразор голом из једанаестерца довео је "рударе" до предности већ у 6. минуту, а Бојан Стевановић шест минута прије краја меча донио је бод гостима из Зворника.

Њихов "егал" искористио је дервентски Текстилац, који је голом Бојана Петрића у седмом минуту савладао Звијезду 09 и изједначио се са Приједорчанима на лидерској позицији на табели.

Идентичним резултатом, минималном побједом домаћих, окончани су сусрети у Добоју и Мркоњић Граду. Слога је савладала Козару поготком искусног Душка Бећаревића у 57. минуту, док је тријумф Слободи против Славије осигурао Огњен Топић у 39. минуту.

Шамачки Борац тек у петом колу стигао је до првог тријумфа. "Црно-бијели" савладали су Сутјеску 2:0, а голове су постигли Немања Арсић у 47. и Мирза Хасановић у 66. минуту из казненог ударца.

РЕЗУЛТАТИ ПЕТОГ КОЛА

Слобода - Славија 1:0
Слога - Козара 1:0
Подриње - Борац (БЛ) 0:0
Текстилац Корт - Звијезда 09 1:0
Рудар Приједор - Дрина 1:1
Борац (Ш) - Сутјеска 2:0

ТАБЕЛА: Рудар Приједор 10, Текстилац Корт 10, Борац (БЛ) 8, Дрина 8, Козара 7, Подриње 7, Слобода 7, Слога 6, Звијезда 09 6, Сутјеска 6, Славија 5, Борац (Ш) 4.

Извор: мондо.ба

Коментари / 0

Оставите коментар