Ђорђевић: Љут сам на Бобија - не зна шта пропушта!

Српски селектор у интервјуу недељнику "НИН" направио осврт на олимпијско лето и најавио да ће се "склонити" ако га ново руководство КСС не буде желело на клупи "орлова".

Кошарка 03.09.2016 | 11:15
Ђорђевић: Љут сам на Бобија - не зна шта пропушта!
Александар Ђорђевић пре две и по године је постао селектор Србије у договору са некадашњим саиграчем, тада потпредседником Кошаркашког савеза Србије, Дејаном Бодирогом.

Сада се налази у специфичној ситуацији. Са "орловима" је освојио две сребрне медаље и једно четврто место на највећим такмичењима, има уговор до 2019. године, али у сусрет Еуробаскету 2017. више у Савезу неће бити ни Бодироге, ни Драгана Ђиласа, чији одлазак је питање дана.

Шта даље?

"Нормално је да селектор кога је бирало једно руководство стави на проверу поверење које је добио, с обзиром на то да ће нови челници имати и нове идеје. Уколико се постави питање мог статуса, нећу имати проблем да се склоним, без обзира на уговор који имам", рекао је Ђорђевић у интервјуу недељнику "НИН".

Додао је да не размишља о повлачењу, иако "има разлога и за такво размишљање".

"Зацртао сам одређене циљеве, имам обавезе према играчима, људима са којима радим. Наш циљ је континуитет у освајању медаља и то је оно што ме чини најзадовољнијим. За три године смо освојили две медаље, играли једно полуфинале и постали званично трећа репрезентација света".

Говорећи о стварима које му се не допадају, искористио је случај Бобана Марјановића као повод да оде мало даље у прошлост.

Ђорђевић тврди да су он и Бодирога поставили чврст систем, иза кога је стајао КСС, али да су одласком "Боди Бонда" са функције потпредседника неки људи помислили да "могу да утичу на одлуке о избору играча, кадрова...".

Сматра да се то најочигледније видело када је Марјановић вече пред почетак припрема отказао уз образложење да је пред потписивањем новог уговора у НБА лиги и да не може да игра квалификациони турнир, али да је спреман да иде у Рио на Олимпијске игре.

"Све је кренуло из медија. Разним дописима, саопштењима, монтираним интервјуима, јавности се сервирала искривљена истина. Циљ је био да се докаже моја сујета и лични анимозитет према појединим играчима, а то нема везе са истином".

Из Ђорђевићевих речи, стиче се утисак да је огорчен односом кошаркашке јавности и медија према репрезентацији.

"Постављам питање - да ли су се кошаркашка јавност и медији овог, па и претходних лета, према репрезентацији односили на прави начин? Мислим да се тако нешто никада није дешавало ни у једној акцији, ма ко да је био селектор, ма ко да је био позван, ма каква да је била екипа. Медијски циркус који је направљен представља непоштовање институције репрезентације и правила која 53 године постоје унутар ње".

"Било је озбиљних провокација, које су можда чак биле и срачунате. Реч је о покушају манипулације на изузетно високом нивоу", истиче "Сале Национале".

Марјановићу је још у "отвореном писму" током припрема за Рио поручио да ће и 2017. имати прилику да докаже своју жељу да заигра за национални тим.

За "НИН" је додатно анализирао ситуацију на том пољу...

"Љут сам на Марјановића, јер не зна шта пропушта. Када играч заврши каријеру, жали за оним што није урадио, а не због оног што је урадио. Не желим да им дозвољавам да пропуштају велике ствари због разлога који су нејасни. Марјановић је пропустио прилику да буде део историјског успеха, да свом народу донесе радост... Добиће позив наредне године уколико буде добро играо и уколико ја као селектор будем мислио да заслужује да буде позван. И опет је на њему да се одазове или откаже. То никакве везе нема са мном. И то је онај део у коме је у јавности креирана лажна слика".

Ђорђевић је на крају интервјуа констатовао да "расте вредност играча, вредност репрезентације Србије, респект према нашој кошарци и начину на који играмо", што су све позитивне ствари које ће једног дана преузети наредна генерација.

ПРЛАИНОВИЋ

Поводом "прашине" која се подигла након изјаве ватерполисте Андрије Прлаиновића, да "медаље у Рију нису последица системског улагања у спорт", Александар Ђорђевић је поручио да није добро што се код нас свако размимоилажење у мишљењу одмах "сручи у јавност", наводећи да и своје играче "јавно хвали, а приватно критикује": "Има доста истине у томе што је рекао Прлаиновић, али то што нема континуираног улагања је добрим делом плод немаштине. Држава не може бити једина адреса на којој сви тражимо новац".

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар