ОИ: "Побићемо се жестоко за финале Олимпијских игара"!
Кошаркаши Србије и селектор Александар Ђорђевић сматрају да против Аустралије у полуфиналу у Рију морају да одиграју другачије од дуела у групи који су изгубили.
Кошарка 18.08.2016 | 20:15
Утакмица је била неизвесна, са много грешака. Хрватска је водила на полувремену, а Србија је у последњој деоници имала и 14 поена предности. Ипак, питање победника решено је у неизвесној завршници. Никола Јокић у том периоду погодио је сва четири бацања.
"Увек размишљаш када у таквим ситуацијама шутираш, јер си под притиском. Било је мало треме, али када сам убацио прво, остало је било рутина. Имали смо 14 разлике, а после тога драма, тако је сваки пут са њима, исто је било и на турниру у Аргентини. Вратили смо се у другом полувремену, знали смо да нервоза може да траје само четвртину, две, а не целу утакмицу. 'Закуцавање' Радуљице је понело целу екипу, па Богданова 'тројка', сигурно да нас је то подигло на бољи ниво", рекао је Јокић новинарима у Рио де Жанеиру.
Кошаркаши Србије ће у полуфиналу играти против Аустралије, у ноћи између петка и суботе. Биће то прилика да се "орлови" реванширају "кенгурима" за пораз у групно фази такмичења (80:95).
"Аустралија нас је победила са 15 разлике, али то није био прави однос снага. Борили смо се 37, 38 минута, онда су они убацили у већу брзину, а ми то нисмо испратили. Ово је полуфинале Олимпијских игара, сада неће бити тако, сигурно ћемо жестоко да се побијемо за финале", рекао је Јокић.
Најефикаснији у екипи Србије био је Богдан Богдановић са 18 поена.
"Мислим да два, три фаула нису била, али шта је ту је, то је утакмица. Криво мије што нисам добро завршио меч а желео сам, али имам сјајне саиграче који су то изванредно завршили. Полуфинале је са Аустралијом. Они су озбиљно играли први део такмичења и четвртфинале, али тешко је добити некога два пута на турниру. Надам се да ћемо да одиграмо много боље и квалитетније него у групи", рекао је Богдановић.
Упитан да прокоментарише своју игру и "тројку" са осам метара, Богдановић је рекао да увек игра да екипа победи.
"Ако треба нека тројка, неки кош, ја ћу да постигнем, није проблем", рекао је кроз осмех српски кошаркаш, који је на најлепши начин прославио 24. рођендан.
Он се захвалио свима на честиткама и додао да ће прославу одложити за неколико дана.
Селектор Србије Александар Ђорђевић зна да ће његов тим имати тежак задатак у полуфиналу, јер је Аустралија показала изванредну кошарку у Рију.
"Нећу да кажем да су нас победом у групи изненадили, јер смо знали како играју. Аустралија је показача снагу, дуел и физичку игру, брзину и НБА. У том дуелу ми нисмо одговорили пет, шест минута утакмице и то у полуфиналу не сме да нам се понови. Надам се да ћемо бити опуштенији и психички спремни за тај меч", рекао је Ђорђевић.
Србија и Аустралија састају се тачно у поноћ, између петка и суботе по средњеевропском времену.
Извор: мондо.рс/БЕТА
Коментари / 0
Оставите коментар