ХОЛ: Већ сад је јасно - Фајенорд иде на титулу! ПСВ једва добио АЗ!

Иглси ремизирали против Неца 2:2, Ераклес савладао Виљем ИИ 3:1. Вошо, ПСВ ти је показао како против АЗ Алкмара! Филипсовци славили с 1:0 голом Ектора Морена у 52. минуту.

Фудбал 14.08.2016 | 18:30
Фајенорд се не шали, Фајенорд је рутински добио Твенте с 2:0 и тако дошао до прве позиције на табели с максималних шест бодова у прва два меча. Циљ је јасан - титула. Коју Фајенорд није освојио од сезоне 1998/99.

А, тај оптимизам се не темељи само на резултатима, већ и на игри. Тренер Ђовани ван Бронхорст форсира  формацију 4-3-3, веома офанзивну, а у нападу је трозубац Елија, Јоргенсен, Јенс Торнстракоји је и погодио у 23. минуту чиме је преломио ток дуела, а потом је и асистирао до Јоргенсена у 80. минуту.

Довољно се видело и у тој акцији како Фајенорд атакује са много играча укључујући искусног Кајта и спретног Ел Ахмадија. Заиста делују као екипа коју ове сезоне треба испратити у Ередивизији.

Једнако узбудљив меч виђен је у дуелима Иглса и Неца (2:2) као и у судару Ерклеса и Виљема ИИ (3:1). А, тек ћемо уживати у обрачуну ПСВ-а и АЗ Алкмара.

Вошо, ПСВ ти је показао како против АЗ Алкмара! Филипсовци славили с 1:0 голом Ектора Морена у 52. минуту.

Ако је спрски представник у плеј-офу за Лигу Европе и размишљао како да игра против АЗ Алкмара могао је да погледа меч тог клуба против ПСВ Ајндховена и све да види на тацни. Филипсовци су славили с 1:0 и тако оставили АЗ без победе после прва два кола.

Филипсовци су апсолутно доминирали у поседу лопте, креирању игре... Наравно, у томе им је помогла одлична техничка поткованост, али то је кључ. Нису допустили Алкмару да се размаше и задали су му завршни ударац у 52. минуту преко Ектора Морена.

Ту је АЗ показао да није најбољи у скоку, а Морено који је поникао управо у Алкмару надвисио је Влара и Ван Ејдена и искористио сјајан центаршут Виљемса за кога се не без разлога интересује Ливерпул.

Воша против Алкмара игра 18. августа, а видећемо да ли ће играчи Ненада Лалатовићауспети да извуку поуке из овог дуела.

Подсетимо, АЗ је у првом колу ремизирао с Херенвеном 2:2.