ОИ, Србија - САД: Да се играло од 7. минута... Ееее!!!

Анализирајући тесну победу свог тима, амерички новинари извукли су и занимљив податак.

Кошарка 14.08.2016 | 00:15
Времена за освртање нема. Срби су се од суботе ујутро осврнули новом, најважнијем изазову - дуелу против Кине, али медији широм света ипак још пишу о отпору, карактеру и стилу наших кошаркаша у дуелу са селекцијом САД.

Један аспект тих осврта заиста је посебно интересантан.

Амерички медији хвалили су игру "орлова" и истакли занимљив податак, који показује кретање резултата до краја прве четвртине и од тог момента.

Када је истекло шест и по минута кошарке, на семафору је писало 23:5.

У преосталом периоду утакмице од чак три четвртине и три и по минута, Србија је надиграла САД резултатом 86:71!

Уз то, вредно је истаћи да је репрезентација САД остварила најтеснију победу од 2010. године, када је у Абди Ипекчију савладала Бразил само два поена разлике, 70:68.

Извор: мондо.рс