ОИ: Аустралијанци лако до 3-1, Кинези и даље на нули!

Кошаркаши Аустралије остварили су нову победу на Олимпијским играма, овога пута против селекције Кине.

Кошарка 12.08.2016 | 21:30
Аустралијанци су у четвртом колу групе А до трећег тријумфа стигли резултатом 93:68 (17:14, 27:20, 21:16, 28:18).

Кинези, који су доживели и четврти неуспех, држали су се у првих 15 минута, али снаге нису имали, па је дуел решен у финишу првог и почетком другог полувремена.

’Озији’ су на одмор отишли са +10 (44:34), после 30 минута имали 15 поена предности, а она је расла до краја утакмице.

Селектор Андреј Леманис одморио је најбоље играче – Ендру Богут није играо, Пати Милс је на паркету провео мање од 20 минута, док су остали имали добро распоређену минутажу.

Најбољи у победничком тиму био је Камерон Берстоу са 17 поена и 9 скокова, два поена мање имао је Брок Мотум, а по 12 су додали Рајан Брокоф, Арон Бајнс и Дејвид Андерсен. У редовима пораженог састава истакао се Ји Ђинлијан са 20 поена и 9 ухваћених лопти, а једини који је поред њега био двоцифрени јесте Ајлун Гуо са 11 поена.

У последњем, петом колу Кинези ће играти против Србије у дуелу у којем ће ’Орлови’ тражити пролаз у четврфинале, док се Аустралијанци састају са Венецуелом.