ХРВ - видео: Динамо уништио Хајдука усред Сплита!

Загрепчани демолирали Хајдук у дербију 4. кола ХНЛ-а. Сплићани се надали, али онда осрамоћени.

Фудбал 11.08.2016 | 09:30
Цела Далмација је била на ногама...

Осетили су навијачи сплитског Хајдука да је дошло њихових "пет минута" и да имају идеалну прилику да барем донекле наплете део дугова загребачком Динаму, који их више од деценије терорише у шампионату Хрватске.

Велики дерби дочекан је на пуном Пољуду, лепа кореографија Торциде, али и бројни навијачи Динама који су допутовали из Загреба.

И све је деловало идеално до пред крај првог полувремена. А, онда је кренуо распад Хајдука и фешта, не само да је упропашћена, већ су "били" претрпели велику срамоту. "Модри" су победили 4:0 одржавши праву лекцију највећем ривалу и утишавши око 30.000 бучних Сплићана.

Двоструки стрелац за Динамо био је Марко Рог у 45. и 60, док су по један гол постигли Ел Арби Илел Судани у 57. и Жуниор Фернандез у 68. минуту.

Извор: мондо.рс