Чемпионшип: QПР-ови ''Полицајци ухапсили'' Лидс! Агонија Астон Виле се наставља!

КПР убедљивом победом стартовао сезону у Чемпионшипу! Форестијери продужио агонију Астон Виле! Шефилд Венздеј нанео великану из Бирмингема пораз на повратку у Чемпионшип после 28 година!

Фудбал 08.08.2016 | 10:30
Ако је почетак нове сезоне увек пун оптимизма, навијачи Квинс Парк Ренџерса имају чему да се надају у наредних девет месеци. Играчи Џимија Флојда Хаселбајнка успешно су положили први од 46 испита савладавши екипу Лидс Јунајтеда са 3:0.

Плаво-бели из Лондона су тако показали да ће се итекако борити за нови повратак у Премијер лигу након испадања 2015. године. КПР је сјајно отворио нову сезону на Лофтус Роуду поготком Недума Онуохе у четвртом минуту после велике гужве у шеснаестерцу гостију.

Предвођен новим тренером Геријем Монком, Лидс се исувише брзо нашао у проблему. У првом полувремену нису представљали опасност по гол домаћих, да би у наставку потпуно капитулирали. Осим што ни у других 45 минута нису успели да упуте ударац у голАлекса Смитиса, Конор Вашингтон је у 72. минуту дуплирао предност Полицајаца са беле тачке.

Ипак, ни то није био крај Лидсовом мучењу, пошто је у надокнади времена НемацСебастијан Полтер искористио асистенцију изванредног Онуохе да закуца лопту у мрежу Лидса и стави печат на убедљив тријумф Квинс Парк Ренџерса.

Прошло је 28 година откако је Астон Вила играла другу енглеску лигу, а сада је дошло време да поново омирише барут у Чемпионшипу. И на премијери у другом рангу такмичења Вила је била очајна, изгубила је на гостовању Шефилд Венсдеју са 1:0.

Некадашњем шампиону Европе данас је на чувеном стадиону Хилсборо пресудио аргентински интернационалац Фернандо Форестијери.

Он се одлично снашао четири минута пре краја утакмице и донео популарним Совама први тријумф над Астон Вилом у последњих 20 година.