Историјски врх је све ближе!

Ђоковић за нешто више од годину дана прескаче Федерера?! Када је у питању број недеља проведених на прва два места АТП листе српски тенисер се са бројком 280 изједначио са Лендлом на трећем месту, а данас започиње и 281. седмицу!

Тенис 01.08.2016 | 09:15
Историјски врх је све ближе!
Да је тренутно најбољи на свету то је мање више свима јасно. Да клизи ка звању најбољег у историји белог спорта и то је прилично јасно и гледајући његову игру и достигнућа, али сада и бројке то доказују. Новак Ђоковић се изједначио на трећем месту историјске листе играча по броју недеља које су провели на прва два места АТП листе и то са Иваном Лендлом.

Ђоковићу је прошла била 280. недеља како је међу два најбољи на свету и од данас се осамио на трећем месту. Испред њега су остали само Џими Конорс са 300 недеља и Роџер Федерер са 346. Дакле, још 66 недеља и Федерер је сустигнут. То је још мало преко годину дана јахања на самом врху.

Делује реално и изводљиво.

Ђоковић је тренутно први рекет света са 15.040 освојених бодова, а прати га Енди Мари са 10.065. Трећи је Федерер са 5.945.

Извор: моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар