Кривична пријава против Мила Ђукановића

Посланик Демократског фронта (ДФ) Јанко Вучинић поднео је кривичну пријаву против премијера Мила Ђукановића, министара економије и финансија Владимира Каварића и Рашка Коњевића и бившег министра финансија Радоја Жугића, зато што нису исплатили отпремнине бившим радницима Комбината алуминијума (КАП), пишу "Вијести".

Регион 26.07.2016 | 18:35
Кривична пријава против Мила Ђукановића
Вучинић је на конференцији за новинаре рекао да је у пријави навео да су функционер Владе злоупотребили службени положај и да су несавесно радили.

Он је подсетио да је Законом о измирењу обавеза према радницима КАП-а, дефинсисано било да се радницима до краја марта исплати 5,4 милиона евра за отпремнине и да је тај новац био у овогодишњем буџету, али да је у међувремену потрошен.

"Окривљени су сходно својим уставним и законским овлашћењима били овлашћени да примењују законе и исплате отпремнине. Они су у континуитету од ступања на снагу закона одбијали да изврше уставна и законска овлашћења чиме су нанели материјалну штету радницима", казао је Вучинић.

Он је рекао да очекује реаговање специјалног државног тужилаштва које треба да заштити Скупштину и раднике.

Извор: Вијести

Коментари / 5

Оставите коментар
Name

КРИВОЊА

26.07.2016 16:56

Кривоврати неце са добрим заврсити.

ОДГОВОРИТЕ
Name

врс рви

26.07.2016 19:45

Гладног човјека можеш најести, али гладне очи никад.

ОДГОВОРИТЕ
Name

шеик'богами.

26.07.2016 19:56

ШТА СЕ СЕКИРАТЕ:ЧОВЕК ПОСЕДУЈЕ "ПАСОПОРТЕ" ЕМИРАТА, Ј**ЕМУ СЕ ЗА ВАС БУДАЛЕ.

Name

клапац

27.07.2016 08:36

Који изрод цо''це!

ОДГОВОРИТЕ
Name

избори.

27.07.2016 13:02

ЈОШ следећи пут' гласајте за њега.АКО ÎМАТЕ МОЗГА!ХИХИИИ