ЛШ: Лудогорец убацио у трећу, лијепи голови, Лукоки се распуцао! Звездо, чувај се!

Бугарски шампион још убедљивији против Младости у реваншу!

Фудбал 19.07.2016 | 23:45
Лудогорец дочекује Звезду следећег уторка после два лакша тренинга у другом колу квалификација за Лигу шампиона. Бугарски шампион је у реваншу против Младости био још убедљивији него пре шест дана на свом терену.

Луда Шума је у Подгорици очитала још једну фудбалску лекцију црногорском шампиону, славила са 3:0 и са убедљивих 5:0 после 180 минута фудбала заказала двомеч са Црвеном звездом у трећем колу.

Бугари су опет доминирали, држали ситуацију под контролом и ни у једном тренутку нису дозволили Подгоричанима да им озбиљније запрете. Као да су и играчи црногорског тима били свесни да не могу много против Лудгореца па су играли без неког већег ентузијазма и жеље.

Лудогорец је почео меч у саставу: Стојанов - Минев, Моци, Пластун,  Пимијента - Саша Лукас, Ђаков - Лукоки, Марселињо, Вандерсон - Кафу.

У наставку су шансу добили: Кешеру, Препелица и Андријанантенаина.

У односу на први меч, тренер Дерменџијев је направио две измене. На десном беку јеСисиња заменио ветеран Минев, док је уз капитена Ђакова у манверу играо Саша Лукас,Вандерсон и Марселињо су померени напред, а Жуниор Квишада је испао из тима.

Младост се држала пола сата, имала је и поништен гол због офсајда, а онда је кренула канонада… У 33. минуту је капитен гостију Козмин Моци пропустио идеалну прилику да донесе вођство свом тиму. Голман Љуљановић му је одбранио пенал, али је само одложио оно што је било неминовно.

У 39. минуту је Џоди Лукоки начео Младост после лепог соло продора и још лепше завршнице. Холанђанин у претходној сезони није дао ниједан гол, али се овог лета распуцао на припремама и добру форму пренео у такмичарске мечеве. На 2:0 је повисиоВандерсон у 48. минуту пошто је промешао одбрану Црногораца и рутински послао лопту у мрежу. Коначних 3:0 је поставио Лукоки после још једне соло завршнице.

Лудгорец дочекује Црвену звезду наредног уторка.

Пласман у треће коло квалификација за Лигу шампиона је обезбедила и Легија. Пољски шампион је после 1:1 у Мостару, на свом терену лако изашао на крај са Зрињским. Јунак победе од 2:0 је био двоструки стрелац Немања Николић. Србин који игра за Мађарску је Херцеговце начео голом из пенала, а потом ставио тачку када је умакао одбрани гостију.