ЛЕ: Аршавин и Бенајун као некад! Солидни Шкендија и Локомотива!
Загребачка Локомотива је испустила победу у Финској над Рованијемијем (1:1), али је и ремијем направила велики корак ка пласману у треће коло квалификација за Лигу Европе. Шкендија је такође ремизирала са Нефчијем у Азербејџану (0:0). Ветерани подсетили на време када су играли у Премијер лиги. Африканац имао шоу у граду Деда Мраза, голчине срушиле Дебрецин, Динамо тоне, обрукала се Славија! Шкендија опет изненадила, Торпедо шокирао Дебрецин, Левадија направила велико изненађење!
Фудбал 14.07.2016 | 21:30
Двојица ветерана погодили су за своје клубове у дуелу Каирата и Макабија из Тел Авива у 2. колу квалификација за Лигу Европе.
Први је био прецизан некадашњи "тобџија" Аршавин, у 29. минуту, а Бенајун је погодио у надокнади, за веома значајан "гол у гостима" свог тима.
Цопy 2009 - пасте 2016: Аршавин и Бенајун као некад на Енфилду, Каирату тешки ударци у 91. и 92. минуту! Луда завршница меча у Казахстану, стари мајстори подсетили на један од најбољих мечева у историји Премијер лиге...
Чудно је данас било видети рубрику „стрелци“ у мечу Каирата и Макабија из Тел Авива у другом колу квалификација за Лигу Европе. На једној страни је стајало презиме Аршавин, а на другој Бенајун. Данас је то трећа категорија европског фудбала, а некада су исти момци били главни актери једног од најбољих мечева у историји енглеске Премијер лиге.
Аршавин је данас голом приближио Каират победи, али му је Бенајун покварио планове голом у 91. минуту за коначних 1:1.
Није први пут да је Израелац одузео Русу епитет јунака утакмице. У априлу 2009. године су режирали чудесно вече на Енфилд Роуду. Аршавин је постигао четири гола за Арсенал против Ливерпула, али Тобџије нису славиле. Бенајун је за Редсе постигао два поготка, од којих је други био у 91. минуту за коначних 4:4.
После више од седам голова, стари знанци су се опет нашли један наспрам другога. Нису више звезде као некада, нису више тако брз и моћни, дошли су до последњих епизода у каријери, али су и даље мајстори за екипе попут Каирата и Макабија.
Аршавин је дивном пласирком „из прве“ матирао српског голмана Предрага Рајковића у 29. минуту и отворио Каирату врата победе. Казахстанци су доминирали у првом полувремену и контролисали ситуацију на терену. У другом делу игре, почела је да пада јака киша, услови за игру су били прилично лоши и то је помогло Макабију да поврати равнотежу на терену. Два пута је домаћи голман Плотњиков излазио као победник у ситуацијама „један на један“ са играчима Макабија, али није ништа могао у 91. минуту. Ветеран Бенајун. који је ушао у игру двадесетак минута раније, мајсторски је примио лопту пред голом Каирата и био је неумољив.
Ни то није било све. Каирату је у следећем нападу поништен гол за победу јер је Исламхан у току нападу направио глупост и ударио ривала иако није учествовао у акцији за гол због чега је зарадио црвени картон и жестоко оштетио двој тим. Казахстанци имају за чим да жале, Макаби се враћа у Тел Авив са капиталом пред реванш.
Африканац имао шоу у граду Деда Мраза, голчине срушиле Дебрецин, Динамо тоне, обрукала се Славија! Шкендија опет изненадила, Торпедо шокирао Дебрецин, Левадија направила велико изненађење!
У другом колу квалификација за Лигу Европе, више изненађења него у првом. У првим утакмицама друге рунде које су завршене до 20.00 часова, фаворити се нису баш најбоље провели.
Највећу сензацију је направила естонска Левадија. Ако знамо да је тамошњи шампион Флора недавно испао од Линколна са Гибралтара, јасно је колико изненађење представља победа естонске Левадије од 3:1 у данашњем мечу против Славије из Софије.
Естонци су повели у 35. минуту да би Славија преко Мингазова изједначила уз много среће. Ипак, очајне рекације Славијине одбране су донеле Левадији још два гола, од чега је други био дело Антонова у 90. минуту и могао би скупо да кошта Славију која ће јурити два гола дефицита.
Непријатно је изненадио и Динамо из Минска који је на свом терену одиргао само 1:1 против Сент Патрикса из Ирске. Али то можда и није сензација с обзиром да је белоруски клуб у великим финансијским проблемима и да остаје без неких од најбољих играча. Тим ВукаРашовића је повео преко Коритка у 25. минуту, али је Фаган у 54. минуту донео Ирцима злата вредан гола и реми.
Још једно изненађење је направила Шкендија. Македонски представник је у првом колу избацио Краковију, а данас је одиргао реми без голова на гостовању фаворизованом Нефчију из Бакуа.
За разлику од Динама, Торпедо је обрадовао љубитеље фудбала у Белорусији. Клуб из Жодине је направио изненађење пошто је са 2:1 славио у Мађарској против Дебрецина. Иако су Мађари водили од другог минута, Загинаилов је волејом изједначио до полувремена, аКлопоцки евроголом донео победу Белорусима у 88. минуту.
Локомотива из Загреба је одиргала 1:1 на гостовању у граду Деда Мраза. Хрватски представник је гостовао у Финској, у Рованимеију који се налази у Арктичком кругу и у легендама важи за постојбину Деда Мраза. Брадоње у цревним панталонама није било на утакмици, али је зато главну улогу имао гамбијски дефанзивац Абду Џамех који је у 73. минуту постигао ефектан аутогол, да би се 15 минута касније искупио када је голом главом спречио пораз домаћег тима.
Мидтјиланд је оправдао улогу фаворита. Мучио се са Вадуцом једно време, али на крају дошао до убедљивих 3:0. Пионе Систо је био јунак победе са два гола.
Друго коло квалификација за лигу Европе - први мечеви
Ширак (Јерменија) - Спартак Трнава (Словачка) 1:1 (1:0)
Каират (Казахстан) - Макаби Тел Авив (Израел) 1:1 (1:0)
Динамо Минск (Белорусија) - Сент Патрикс (Ирска) 1:1 (1:0)
Ропс (Финска) - Локомотива Загреб (Хрватска) 1:1 (0:0)
Нефчи (Азербејџан) - Шкендија (Македонија) 0:0
Левадија (Естонија) - Славија Праг (Чешка) 3:1 (1:0)
Мидтјиланд (Данска) - Вадуц (Лихтенштајн) 3:0 (1:0)
Дебрецин (Мађарска) - Торпедо (Белорусија) 1:2 (1:1)
Макаби Хаифа (Исланд) - Номе Каљу (Естонија) 1:1 (0:0)
Жимбру (Молдавија) - Османли (Турска) 2:2 (1:1)
Адмира (Аустрија) - Капаз (Азербејџан) 1:0 (1:0)
Хакен (Шведска) - Корк Сити (Ирска) 1:1 (0:0)
АИК (Шведска) - Колеџ Европа (Гибралтар) 1:0 (0:0)
Беитар (Израел) - Омонија (Кипар) 1:0 (0:0)
Сондерјиске (Данска) - Стромгодсет (Норвешка) 2:1 (1:1)
Извор: моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар