Видео - Моменти за историју: Банана Леброна, па тројка Кајрија!

Кливленд Кавалирси први су тим у историји који је преокренуо после 1-3 у финалу плеј-офа НБА лиге.

Кошарка 20.06.2016 | 16:45
У седмој утакмици са Голден Стејтом у гостима играло се тврдо, нарочито у последњих шест минута када нико није могао да погоди кош, али догодила су се два тренутка која ће остати забележена у историји НБА лиге.

Прво је на нешто мање од два минута до краја Голден Стејт имао контру на 89:89, Игуадала се ближио реализацији, а онда је ’ниодакле’ долетео Леброн Џејмс и ударио му фантастичну блокаду.

Минут касније, догодио се преломни тренутак меча – Ирвинг је играо један на један Каријем и тројком из врло тешке позиције донео је одлучујућу предност свом тиму.

Тиме се Кајри и дефинитивно сврстао у играче за велика дела, а претходно је у трећој четвртини сам држао Кавсе у игри.

Кавси су победили Голден Стејт са 93:89 и по први пут у историји освојили титулу шампиона НБА лиге!