Ево шта се све десило за 4.381 дан од посљедњег пораза Шпаније на ЕП-у!

Фудбалери Шпаније имали су тих почетак ЕУРО2016, победили су Чешку са 1:0 сломивши отпор тек у 87. минуту, али су против Турске потпуно доминирали са 3:0.

Фудбал 20.06.2016 | 16:00
Звучи невероватно, али прошло је чак 4.380 дана од последњег пораза "фурије" на ЕУРО. Било је то 20. јуна 2004. године, Шпанија није ни прошла групу јер је изгубила од домаће селекције Португала са 1:0.

Остало је историја, Грци су прошли даље иако су имали идентичан број бодова као "фурија", затим су и освојили ЕУРО тако што су победили домаће Португалце у финалу са 1:0.

Од наредног турнира је почела доминација Шпаније, питање је да ли ће се зауставити ако Шпанци овако наставе, а ривали се не поправе, јер нико од фаворита није превише показао на почетку.

А од давне 2004. се много тога десило, "Блеацхер репорт" је направио занимљив подсетник.

У октобру исте године, Лионел Меси је дебитовао за Барселону, Јутјуб је отворен 2005, Дрејк је издао први албум, 2006. је покренут Твитер, 2008. је Барак Обама постао председник, 2009. је изашао Аватар, 2011. су се венчали принц Вилијам и Кејт Мидлтон, Снепчет је отворен 2011, одржане су Олимпијске игре (2012), затим је Харлем шејк постао хит, и наравно, Лестер је постао првак Енглеске.

Такође, померене су бројне границе. Нолито је постао 35. играч који се уписао у стрелце на европским првенствима, што је рекорд шампионата Старог континента, следе Немци са 34 фудбалера.

Чак 690 минута у низу Шпанија није примила гол на утакмицама европских првенстава. Уједно, сачувала је мрежу рекордних седам утакмица заредом на ЕП!

Уз то, Шпанија је први тим без пораза на 14 узастопних мечева на ЕУРО.

Извор: блиц.рс