Саво Милошевић: Е, сад ми је у плану - регионална лига кадета у фудбалу!
Био би то "пробни балон" за сениорско такмичање фудбалских клубова из бивше Југославије.
Фудбал 01.06.2016 | 10:40
Бивши фудбалски репрезентативац Саво Милошевић рекао је данас да је са људима из Европске фудбалске уније разговарао о формирању регионалне лиге за кадете и да је Турнир пријатељства у Бијељини показао да таква лига може добро да изгледа.
Овогодишњи Турнир пријатељства завршен је у недељу победом Војводине. На турниру је учествовало 16 кадетских екипа из региона, а то такмичење УЕФА је прошле године уврстила у званичан календар млађих категорија, а од ове године подршку је пружио и УНИЦЕФ.
Идејни творац турнира и један од организатора Саво Милошевић рекао је да је презадовољан, пошто су реакције из целог региона одличне и није било ниједне примедбе. Он је навео да тај турнир постаје "прича које су људи са ових простора жељни" и да може да буде "пробни балон и пример како би могла да изгледа регионална кадетска лига".
"Што се сениора тиче, ту су ствари компликоване. Биће потребно времена да све дође на своје место, да се крене у пројекат таквог типа. На основу искуства са овог турнира у предходне три године, ми смо већ обавили разговоре са екипама, а ја сам искористио пут у Милано да разговарам са људима из УЕФА и с неким од савеза на тему регионалне лиге за кадете. Од следеће године ћемо видети колико је могуће то организовати. Ми смо већ на овом турниру показали како то може да изгледа добро. Мислим да не треба да се плашимо да пробамо да организујемо такву лигу, кадетску, па да можда она буде тај пробни балон и да буде пример како би све то могло да изгледа", рекао је Милошевић.
Он је истакао да је важно што су УЕФА и УНИЦЕФ пружили подршку Турниру пријатељства.
"УЕФА и УНИЦЕФ спадају у ред најзначајних организација на свету и оне су препознале да је оно што радимо заиста добро. Чини ми се да из године у годину успевамо да направимо још један корак напред. Мислим да смо на добром путу. Још једном бих искористио прилику да захвалим свима који учествују, који организују, помажу и који целу причу разумеју", додао је Милошевић.
Он је навео да много значи то што фудбалске легенде са простора бивше Југославије пружају подршку турниру.
"То је још једна порука турнира. Тај едукативни део је у великој мери запостављен, када су у питању све државе на Балкану. Да бисте данас дошли на највиши ниво морате да имате фудбалску интелигенцију, на њој мора да се ради и зато су едукативни програми јако важни. Ми покушавамо да формирамо систем вредности, а један од начина јесте да младим играчима представимо праве узоре", додао је Милошевић.
"Деца су имала прилику да виде велика имена и људе који су много тога урадили у фудбалу, а који су веома уљудни и васпитани и који у сваком сегменту јесу прави пример. Много великих легенди је прошло кроз овај турнир и биће их и у будуће. На неки начин то је и заштитни знак Турнира пријатељства", рекао је он.
Извор: мондо.рс
Коментари / 0
Оставите коментар