ШПА - плеј-оф: Пролаз за Барсу и Валенсију, Реал мора поново!

Валенсија и Барселона славили у гостима против Уникахе и Фуенлабраде и прошли у полуфинале Ендеса лиге. Реал Мадрид и Лаборал пролаз траже пред својим навијачима.

Кошарка 30.05.2016 | 11:40

Кошаркаши Валенсије и Барселоне остварили су пласман у полуфинале Ендеса лиге пошто су по други пут у серији савладали Уникаху, односно Фуенлабраду.

Валенсија је у гостима била убедљива 88:59, док је Барселона нешто мањом разликом победила Фуенлабраду - било је 84:68 за Каталонце. За разлику од њих, Реал Мадрид и Лаборал Куча ће пролаз тражити пред својим навијачим јер су поражени у гостима од Мурсије и Гран Канарије.

Немања Недовић је и у овом поразу Уникахе био одличан са 17 поена за 28 минута (4/11 из игре, 8/9 бацања), Стефан Марковић је додао 4 поена и 3 асистенције, али је на другој страни блистао Џастин Хамилтон са 22 поена и без промашаја из игре. Хамилтон је за 24 минута за два шутирао 5/5, док је убацио и четири тројке из четири покушаја и ухватио шест лопти.

Уникаха је у првом мечу имала шансу за "брејк", држала се добро и у првом полувремену друге утакмице, али је Валенсија "додала гас" у наставку меча и на крају рутински славила.

Реал Мадрид ће пред својим навијачима морати на "поправни" пошто нису успели да "брејкну" екипу Мурсије, која је одиграла сјајну утакмицу и показала због чега је у плеј-офу. Мурсију је ка победи "погурао" Фаверани са 19 поена и 6 скокова, док је на другој страни Фелипе Рејесубацио 21 поен уз 8 скокова, али то није било довољно за 2;0.

Гран Канарија је у узбудљивој утакмици стигла до изједначења у серији са Лаборалом, највише захваљујући доброј игри у другој четвртини. Поени су равномернио били распоређени, а најефикаснији је био Оливер Алберт са 13, а још пет његових саиграча је било двоцифрено. На другој страни, Лаборал се ослањао на Даријуса Адамса (22) и Адама Хангу са 20, док Јанис Бурусис није "узео" много шутева, па је меч завршио са 15 поена.

Томаш Саторански је са 21 поеном до победе носио Барселону, а у његовој екипи двоцифрени су били још само Перпероглу (11) и Доелман (10). Када је у питању Фуенлабрада, Уртасун је убацио 14 поена, док је Марко Поповић додао 11.

У полуфиналу плеј-офа Барселона иде на победника Лаборал/Гран Канарија, док Валенсија чека бољег из дуела Реал Мадрида и Мурсије.