СЛС: Звездино славље за крај! У ЛЕ иду Партизан, Чука и Воша!

Завршено је такмичење у Супелиги Србије, Звезда је прославила 27. шампионску титулу, а познати су и учесници квалификација за Лигу Европе.

Фудбал 21.05.2016 | 21:15

Партизан је са 3:2 победио Војводину и обезбедио друго место на табели. Екипа Ивана Томића сезону је завршила на другом месту, освојен је и Куп Србије, па ће наредне сезоне играти у квалификацијама за Лигу Европе.

У том такмичењу наћи ће се и трећепласирани Чукарички и четвртопласирана Војводина.

Црно-бели су повели већ у седмом минуту преко Миленковића, а предност је дуплирао Михајловић двадесетак минута касније. Гости из Новог Сада смањили су резултат у 32. минуту, два гола предности Партизану враћа Росић аутоголом у 60. минуту, да би се Мелег још једном уписао у стрелце у 74. минуту.

Пре почетка утакмице тренер Војводине Ненад Лалатовић направио је испад, када је показао средњи прст навијачима Партизана.

Црвена звезда остварила је победу над нишким Радничким са 2:0. Црвено-бели у раној фази пропустили прилику за вођство када је пенал промашио Петковић шутиравши високо преко гола. Ипак, погдак за домаће постигао је Орландић у 75. минуту, а све је решено када се Катаи уписао у стрелце у 82. минуту.

Претходно је шампионски пехар подигао капитен Александар Луковић. Црвено-бели наредне сезоне играће у квалификацијама за Лигу шампиона.

Чукарички је остварио сигурну победу над Сурдулицом на Бановом брду са 2:1. Иако после првих 45 минута није било голова, све је решено у првих десетак минута наставка. Предност свом тиму донео је Јовановић у 46. минуту, а резултат је дуплирао Павловић 10 минута касније. Гости из Сурдулице смањили су четири минута пре краја преко Јовановића.

Голова није било једино на мечу Борца и Вождовца.