Бараж за БЛ: Гаћиновић оставио Ајнтрахт у игри против Нирнберга!

Фудбалери Ајнтрахта и Нирнберга ремизирали су 1:1 у првом мечу баража за Бундеслигу.

Фудбал 19.05.2016 | 23:15

Трећепласирани тим из Цвајте ове сезоне повео је у Франкфурту аутоголом капитена домаћина Марка Руса у 42. минуту.

Ипак, 25 минута пре краја утакмице изједначење Ајнтрахту донео је српски фудбалер Мијат Гаћиновић. На клупи је остао његов земљак Александар Игњовски.

Ајнтрахт је доминирао током целог меча, констатно претио, имао више од 20 шутева, али су гости први стигли до гола.

Три минута пре полувремена Керк је убацио лопту у петерац из слободног ударца, она је погодила у ногу капитена Ајнтрахта Руса и завршила у мрежи.

Уследио је још већи притисак домаћина, који се коначно исплатио у 65. минуту игре. Чендлер је послао лопту у казнени простор, Гаћиновић ју је фантастичну прихватио, окренуо се и закуцао је у мрежу гостију.

Нирнберг је само једном успео да шутира на овом мечу, ниједном у оквир гола, али је ипак извукао позитиван резултат пред реванш.

Он је на програму за четири дана (понедељак), а бољи тим ће играти у Бундеслиги следеће сезоне.