Видео: Ово можда нисте знали о ЦСКА...!

Прочитајте осам ствари о новом шампиону Евролиге...

Кошарка 16.05.2016 | 22:30
Видео: Ово можда нисте знали о ЦСКА...!

Екипа ЦСКА из Москве освојила је трофеј Евролиге на завршном турниру који је одржан у Берлину.

Руски тим победио је у драматичном финалном мечу Фенербахче, после продужетка - 101:96.

Евролига је издвојила осам података о екипи ЦСКА.

* ЦСКА је освојио седму титулу првака Европе. Московљани су претходно били најбољи на континенту 1961, 1963, 1969, 1971, 2006. и 2008. године. Они су се тако приближили Реал Мадрид који је најтрофејнији тим са девет шампионских пехара.

* Кајл Хајнс освојио је трећу евролигашку титулу у каријери. Претходно је два пута славио са Олимпијакосом 2012. и 2013. године. Последњи играч пре њега који је освојио Евролигу са различитим тимовима је његов бивши саиграч Василис Спанулис. Он је био најбољи са Панатинаикосом 2009, а онда и са Олимпијакосом две године заредом (2012. и 2013).

* Милош Теодосић у Берлину је освојио први трофеј Евролиге у каријери. То је успео тек на седмом Фајнал-фору! Он је играч који је одиграо убедљиво највише мечева пре него што се домогао трофеја.

* Такође, Теодосић је пехар подигао тек у трећем финалу завршног турнира сезоне. Претходно је изгубио финале 2010. када је био члан Олимпијакоса, и са ЦСКА, 2012. године.

* Димитрис Итудис други је грчки тренер у историји који је освојио титулу Евролиге. Пре њега то је само успео Јоргос Барцокас, пре три године са Олимпијакосом.

* Виктор Хријапа, Андреј Воронцевич и Никита Курбанов освојили су у берлину другу евролигашку титулу са ЦСКА. Хријапа и Воронцевич су то успели и 2008. године, док је Курбанов помогао екипи у освајању трофеја 2006.

* Витали Фридзон и Нандо де Коло успели су да комплетирају трофеје у Евролиги и Еврокупу. Осим њих то је пошло за руком још једанаесторици играча. Фридзон је освојио Еврокуп 2012. са Химкијем из Московског региона, док је Де Коло подигао пехар тог такмичења са Валенсијом 2010. године.

* Нандо де Коло, МВП Фајнал-фора у Берлину, тек је други француски играч који се у последњих 15 година попео на кров Европе. Пре њега то је урадио Антоан Ригодо 2001. године, када је са Киндером освојио Евролигу.

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар