НБА плеј-оф: Торонту мајсторица са Мајамијем и финале Истока!

Кошаркаши Торонто Репторса пласирали су се у финале источне конференције НБА , први пут у историји франшизе!

Кошарка 16.05.2016 | 07:00

Канадски тим је у одлучујућој седмој утакмици полуфинала конференције убедљиво победио Мајами Хит на свом паркету са 116:89 и за велико финале ће се борити са Кливленд Кавалирсима.

Одлучујући дуел Репторси су преломили сјајном игром у последњој четвртини коју су добили са убедљивих ...

И пре тога је екипа Двејна Кејсија контролисала дешавања на паркету, али је Мајами држао прикључак. Ипак, гости са Флориде у последњих 12 минута нису имали одговор за сјајну игру Де Розана Лаурија и остатка Торонта, па су Репторси отишли у историјско финале конференције.

Кајл Лаури је одиграо фантастичан меч са 35 поена, 9 асистенција и 7 скокова, Де Розан је додао 28 поена и 8 скокова, а Бијомбо је убацио 17 поена. Код гостију, Драгић и Вејд су постигли по 16, Винслоу 14, а Џонсон 13 поена.

У финалу западне конференције састају се Оклахома и бранилац титуле Голден Стејт.