БЕЛ: Бриж шампион послије 11 година!

Фудбалери Клуб Брижа освојили су титулу првака Белгије после 11 година.

Фудбал 15.05.2016 | 23:40

Бриж је до 14. круне у историји стигао убедљивом победом над главним конкурентом Андерлехтом са 4:0.

Тако је Бриж два кола пре краја стекао шест бодова више од браниоца титуле, али је регуларни део сезоне завршио на првом месту, што одлучује у случају истог броја бодова на крају.

Мотивисани домаћин повео је у 24. минуту преко Француза Абдулаја Дијабија, који је главом искористио центаршут Томаса Мунијеа.

Бивши нападач Лила је само шест минута касније опет савладао Силвија Протоа, да би тријумф потврдио Ханс Ванакел у другом полувремену.

Коначан резултат поставио је капитен Тими Симонс голом из пенала.

Бриж се на прави начин искупио навијачима за неочекиван пораз од Стандард Лијежа у финалу Купа крајем марта.

Андерлехт ће играти квалификације за Лигу шампиона, док се Гент, Генк и Остенде боре за Лигу Европе.