НБА плеј-оф: Ратници решетали Хјустон, Томас чува Селтиксе...!

Победа Вориорса уз повреду Карија, тријумфи Кавса и Спарса са по 4-0, као и нова победа Бостона над Атлантом обележили су вече у НБА лиги. Кошаркаши Голден Стејт Вориорса направили су брејк и повели против Хјустона са 3-1 у победама, у плеј-офу НБА лиге.

Кошарка 25.04.2016 | 12:20

Актуелни шампион славио је у Хјустону резултатом 121:94, али је остао без најбољег играча Стефена Карија, који је повредио колено.

Кари је у првом полувремену незгодно проклизао после чега се ухватио за десно колено, а тежина повреде није позната, упркос многим спекулацијама америчких медија.

Вориорси су имали проблема са расположеним домаћином у првом полувремену, али су серијом тројки у трећој деоници преломили меч. Логично, предњачио је Клеј Томпсон који је помогао да Голден Стејт постави рекорд франшизе са погођених осам тројки из 13 покушаја у том делу игре.

И без Карија добили су трећу четвртину са 41:20, а потом само повећавали разлику и рутински привели меч крају.

Управо је Томпсон био најефикаснији са 23 поена (8-15 из игре, 7-11 за три), уз 5 асистенција, а одлично га је пратио Андре Игудала који је убацио поен мање и имао 5 скокова. Дрејмонд Грин је постигао 18 поена, 8 скокова и 6 успешних додавања, а двоцифрен број поена имао је и Херисон Барнс (12).

С друге стране, одличну партију пружио је Двајт Хауард – центар Рокитса меч је завршио са 19 поена и 15 скокова, док је Џејмс Харден био близу трипл-дабла (18 поена, 10 асистенција и по 7 ухваћених и украдених лопти). Бизли је додао 17 поена, а Кори Бруер се зауставио на 10.

Такође, Голден Стејт поставио је нови далекометни рекорд у плеј-офу, убацивши 21 тројку из 40 покушаја.

Изабраници Стива Кера имаће прилику да у ноћи између среде и четвртка овере пролаз у полуфинале Западне конференције.

У првом мечу дана Сан Антонио Спарси нашег Бобана Марјановића добили су Мемфис за чишћење резултатом 4-0.

Победа Вориорса уз повреду Карија, тријумфи Кавса и Спарса са по 4-0, као и нова победа Бостона над Атлантом обележили су вече у НБА лиги.

Најузбудљивије је било у Масачусетсу, где су Селтикси после продужетка савладали Хоксе са 104:95.

Поново је блистао Ајзеа Томас са 28 поена (11-23 из игре), 4 скока и 6 асистенција, Маркус Смарт додао је 20 поена (7-15 из игре), 8 скокова и 5 асистенција, а Еван Тарнер уписао је 17 поена, 7 скокова и 6 асистенција.

“Урадио је ђаволски добар посао, поготово узевши у обзир начин на који су га чували, успевао је да продире и да проналази саиграчи. Када Ајзеа уради сав посао и нико ме не чува, морам да погодим шут“, рекао је Смарт о Томасу.

Код Селтикса је добар био и Јеребко са 16 поена и 10 скокова, као и Џе Краудер са 12 поена.

Хокси су у трећој четвртини водили са 16 поена разлике, домаћин је успео да преокрене, али је Тиг у завршници убацио две тројке у низу и вратио вођство гостима. Међутим, на 15 секунди до краја Томас погађа за изједначење, а онда је одиграо и добру одбрану на Тигу.

У додатних пет минута преломили су Амир Џонсон, Тарнер и Томас, па је резултат у серији 2-2 пред пети дуел у Атланти у уторак.

Код Хокса је Пол Милсап остварио плеј-оф рекорд каријере са 45 поена (19-31 из игре), 13 скокова, и 4 рампе, Тиг је имао 13 поена (4-18 из игре) и 5 асистенција, а Кајл Корвер убацио је 11 поена.

Кајри Ирвинг погађао је кључне шутеве, укључујући и тројку у последњем минуту, играо је одлично у одбрани и дао је 20 од 31 поена у другом полувремену (12-25 из игре), уз 3 скока и 5 асистенција, чиме је водио Кавсе до победе над Детроитом 100:98.

“У нашем тиму није важно ко даје највише поена, само желимо победе, али чињеница је да је Кајри био сјајан током целе серије, баш као и Лав, тако да сам ја могао да се фокусирам на друге ствари као што су скокови, укључивање саиграча у игру и одбрана“, рекао је Леброн Џејмс, који је меч завршио са 22 поена (9-19 из игре), 11 скокова и 6 асистенција.

Смит је убацио 15 поена, Кевин Лав имао је 11 поена (3-15 из игре) и 13 скокова, а 11 поена дао је и Делаведова.

Код Пистонса је Маркус Морис убацио 24 поена (9-12 из игре), Тобајас Херис забележио је 23 поена и 13 скокова, Драмонд је додао 17 поена и 13 скокова, а Реџи Џексон 13 поена и 12 асистенција.