ПЛ: Санчес донио побједу Арсеналу за ЛШ!

Фудбалери Арсенала победили су Вест Бромвич Албион 2:0 на свом терену у заосталом мечу 30. кола Премијер лиге.

Фудбал 21.04.2016 | 23:45

Тим Арсена Венгера прескочио је Манчестер Сити и попео се на треће место на табели са 63 бода.

Тобџије за другопласираним Тотенхемом заостају пет, а за водећим Лестером 10 бодова, четири кола пре краја сезоне.

Победу свом тиму донео је Алексис Санчес головима у шестом и 38. минуту.

Арсенал је кренуо агресивно од самог старта и то је брзо резултирало голом. После додавања Рамзија на око 25 метара, Чилеанац се лепо окренуо око противничког играча и погодио мрежу гостију са око 18 метара.

Највећу прилику у првом полувремену ВБА је пропустио погодивши пречку после корнера. Половином првог дела игре гости су имали благу иницијативу, али Арсенал то брзо „сече“ новим голом.

Санчес је извео слободан ударац после фаула над Рамзијем, голман је само успео да испрати лопту погледом која је отишла у његову десну страну. Санчес је 12. поготком ове сезоне постао водећи стрелац свог тима, заједно са Оливијеом Жируом.

Арсенал је и у наставку нападао, желео још неки погодак, али није успео да затресе мрежу.

Још једну велику прилику ВБА је ропустио двадесетак минута пре краја. После корнера са леве стране, Рондон стајао је на метар од друге стативе, али као да није очекивао лопту па ју је високо избацио.