Макаби нуди милионе Милеру и Цирбесу!

"Понос Израела" спрема реновирање тима за наредну сезону и за почетак жели тандем Црвене звезде.

Кошарка 08.04.2016 | 14:20
Макаби нуди милионе Милеру и Цирбесу!

У понедељак се појавила информација да је Макаби из Тел Авива заинтересован да у своје редове доведе Американца Квинсија Милера, а према свему судећи неће се зауставити само на њему када је у питању Црвена звезда.

"Понос Израела" осим Квинсија Милера, који је крајем октобра потписао уговор са Црвеном звездом, жели да у "својим бојама" види и немачког центра Маика Цирбеса.

Како пишу "Вечерње новости" Макаби је спреман да уложи поприличан новац у реновирање тима за наредну сезону, па ће Маику Цирбесу понудити трогодишњи, а Квинсију Милеру двогодишњи уговор.

Квинсију ће такође бити понуђена опција да у случају понуде након прве године уговора поново оде у НБА, а годишње би зарађивао око 1,2 милиона долара.

Према писању истог листа Цирбесу је понуђен милион долара по сезони, а требало би подсетити да је претходног лета одбио и понуду Бајерна да би остао у Црвеној звезди и постао један од доминантнијих центара у Евролиги.

Макаби је имао лошу сезону у Евролиги, па је већ у групној фази елиминисан због свега четири победе, да би потом одмах били елиминисани и у Еврокупу у групи са Униксом и Нижњим Новгородом.

Маик Цирбес ове сезоне у Евролиги бележи 13,1 поен по мечу уз 6,5 скокова уз проценат шута од 62,6%, док је Квинси Милер на "просеку" од 14,2 поена и 5,9 скокова, уз 1,5 рампу по мечу. Шутира из игре 59,3%.

Коментари / 0

Оставите коментар