Рој Хоџсон о ЕП-у: Енглески стил игре је - побједнички!

Селектор Енглеза опширно о предстојећем Европском првенству и могућностима свог тима.

Фудбал 27.03.2016 | 19:20
Рој Хоџсон о ЕП-у: Енглески стил игре је - побједнички!

Енглески навијачи са огромним оптимизмом дочекују ЕУРО 2016 у Француској наредног лета. Њихови фудбалери прошетали су се кроз квалификације, остваривши максималан учинак - 10 победа, уз најбољу гол-разлику од свих селекција - 31:3.

Турнир у Француској биће треће узастопно велико такмичење на које је Рој Хоџсон одвео екипу, али после четвртфинала на ЕП 2012 и елиминације већ у групној фази СП 2014, навијачи верују да би енглески фудбалери коначно могли да направе нешто више.

О успешним квалификацијама и предстојећим изазовима, за сајт УЕФА опширно је говорио селектор Рој Хоџсон.

Квалификовали сте се за ЕУРО максималним учинком и најбољом гол-разликом од свих репрезентација. Шта то говори о енглеском тиму?

"То говори много о професионализму и озбиљности играча. Лепо је имати такав учинак. Имајући у виду ниво такмичења и чињеницу да такозвани мали тимови све више напредују, неће се још много пута догодити да неко оствари максималан учинак у квалификацијама", сматра искусни стратег.

Који стил игре желите да игра Енглеска?

"Победнички! Поносан сам на начин наше игре, мислим да нас је занимљиво гледати", задовољан је 68-годишњи Хоџсон.

"Надам се да ће екипа отићи у Француску пуна самопоуздања и спремна да то покаже на терену. Волео бих да играчи верују у себе, као што ми из стручног штаба верујемо да јесу".

Енглеска ће играти у Групи Б са Русијом, Словачком и Велсом.

"Све су то добре репрезентације. То што смо били у првом шеширу на жребу, не значи много. Свакако ћемо морати да побеђујемо у тим утакмицама. На Европском првенству је као у Премијер лиги, било да си први на табели и играш против другог или двадесетог, чека те врашки тежак посао ако желих победу. То ће и бити наш став".

Претходних неколико година енглеска репрезентација је критикована да потцењује своје ривале. Да ли је то нешто са чиме се треба додатно борити?

"Од првог дана на клупи националног тима нисам имао потребу да се жалим или сумњам у ставове својих играча. Било је утакмица које нису прошле добро по нас, али то нема везе са ставом и вољом тима", истакао је Хоџсон.

Прва утакмица на Европском првенству за Енглеску биће против Русије. Колико је важно почети победом?

"Немам шта друго да кажем, осим клишеа који је искоришћен много пута до сада, а који гласи да је веома битно почети такмичење победом. Питање је, међутим, шта ако не буде тако? Морамо да будемо оптимистички настројени и максимално спремни за ту утакмицу, а не сумњам да ће тако и бити", поручио је Хоџсон и за крај додао:

"Јако битна ствар за нас, као фудбалски тим, је да знамо шта можемо да очекујемо од нас самих. А ми у стручном штабу мислимо да можемо да поставимо очекивања доста високо уочи предстојећег турнира".

Коментари / 0

Оставите коментар