НБА: Јокић без поена, преокрет Голден Стејта, рекордер Нуркић!

У ноћи између суботе и недеље одиграно је девет мечева у НБА лиги, а српски кошаркаши нису имали запажен учинак. Репрезентативац БиХ забележио најбољу партију у НБА каријери!

Кошарка 13.03.2016 | 15:00

Никола Јокић је провео нешто више од 16 минута на терену у победи Денвера над Вашинготном 116:100, али се није уписао у стрелце, забележивши пет скокова и три асистенције.

Сан Антонио Спарси победили су Оклахому 93:85, а Бобан Марјановић ње улазио у игру.

Голден Стејт везао је четврту победу овога пута над Финиксом 123:116 после преокрета, захваљујући Карију који је забележио 35 поена, а његов учианк у последњој деоници био је кључан. Тада је забележио 15 поена, од тога три тројке, после чега је надокнађен заостатак од девет поена. Кари је због четири фаула половину треће четвртине провео на клупи, али када се вратио покренуо је своју екипу до победе. Томпсон га је пратио са 20 поена и шест скокова, а поен мање уписао је Грин.

Најрасположенији у екипи Финикса били су Најт са 30 поена и Лен са дабл-дабл учинком од 26 поена и 13 скокова. Чендлер је уписап по 12 поена и ухваћених лопти, док је Букер поред 18 поена имао и 11 асистенција.

Капитен репрезентације БиХ Мирза Телетовић убацио је 14 поена.

Јусуф Нуркић био је предводио је Нагетсе до победе својом најбољом партијом у сезони. Он је свих 17 поена убацио у другом полувремену, а уз то је додао и четири скока. По 17 поена такође су забележили Харис и Аугустин који је имао и 10 асистенција. Код поражених најефикаснији је био Ото Портер са 23 поена.

Денвер је пред домаћим навијачима савладао Вашингтон резултатом 116:100, а велике заслуге за 28. тријумф ове сезоне припадају Јусуфу Нуркићу.

Репрезентативац БиХ искористио је сјајно шансу коју му је указао тренер Мајк Мелоун, па је за 18 минута на терену уписао 17 поена, и забележио четири скока. Занимљиво је да је све поене постигао у другом полувремену.

Он је тако поставио рекорд каријере у НБА, након што је на старту сезоне пропустио 33 меча након операције колена.

Сан Антонио је у неизвесном мећу успео да веже трећу победу. Тек половином последње четвртине Спарси су успели да се „одлепе“ и сачувају вођство. За то је најзаслужнији био дуо Ленард – Олдриџ. Ленард је забележио 26 поена и седам скокова, а Олдриџ два поена мање и две ухваћене лопте више. Дурент је са 28 поена био најефикаснији у Оклахоми, пратио га је Вестбрук са 19, док је Ибака имао седам поена и 12 скокова.

Била је то 41. узастопна победа екипе Грега Поповића на свом терену, чиме су Спарси наоравили трећи најдужи низ у историји НБА лиге. Испред су Голден Стејт са 48 победа и Чикаго са 44.

Узбудљиво је било на мечу Мајамија и Торонта, где је победник одлучен тек после продужетка. У регуларном делу било је 97:97, а Репторси су на крају славили са 112:105.

Дерозан је најбољом партијом у сезони помогао свом тиму да стигне до 44 победе у сезони, а треће узастопне. Он је забележио 38 поена, 10 скокова и седам асистенција. Одличан је био и Валанчунас са 20 поена и 10 ухваћених лопти. У Мајамију се истакао Џонсон са 28 поена, а 20 је додао Денг, који је и донео продужетак свом тиму, тројком у финишу регуларног дела. Горану Драгићу мало је недостајало за трипл-дабл учинак, Словенац је имао 13 поена, седам скокова и девет асистенција.

Репторси су убацили седам узастопних поена и у последњи минут ушли са недостижном предношчу од осам поена – 109:101, до које су стигли слободним бацањима.

Кошаркаши Индијане победили су Далас у гостима са 112:105 у првом суботњем мечу у НБА лиги.

Меверикси су у ужасној форми у последње време, уписали су пети узастопни пораз, па сада имају половичан скор, 33-33, и осми су на Западу испред Јуте са 30-35.

Са друге стране, Индијана има 35 победа и 30 пораза, па је седма на Истоку.

У трећем тријумфу у низу Пејсерси су имали чак седморицу играча са двоцифреним учинком – најефикаснији био је Пол Џорџ са 20 поена (6-16 из игре), који је уз то забележио 10 скокова и 6 асистенција, Монта Елис уписао је 17 поена и 7 асистенција, Џорџ Хил дао је 16, Тарнер 15, Џордан Хил 11, а Махинми и Стаки по 10 поена.

Најбољи код Даласа био је Дирк Новицки са 30 поена (10-16 из игре, 5ск), Весли Метјуз имао је 15 поена (7-13 из игре), 5 скокова и 6 асистенција, док је Дерон Вилијамс остварио учинак од 13 поена и 8 асистенција.

Индијана већ у недељу гостује Атланти, док Мевси такође гостују, али у понедељак у Шарлоту.