Реалово саопштење - о Рафи Надалу!
Фудбалски клуб Реал Мадрид огласио се у вези случаја "Надал".
Фудбал 13.03.2016 | 18:40
Почетак године био је резервисан за приче о намештању у тенису, али је саопштење Марије Шарапове о томе да је користила лек који се налази на листи забрањених супстанци покренуло праву лавину коментара о употреби допинга у овом спорту.
Такви коментари нису заобишли и Рафаела Надала.
Шпански тенисер је прво прокоментарисао да Марија Шарапова мора да буде кажњена за своју грешку, али је у центар пажње доспео када је бивша француска (?) министарка спорта и здравља изјавила да је он био допингован 2013. године и да је због тога правио паузу од седам месеци.
На то је прво реаговао Луис Енрике и казао да су веће шансе да се он допинговао него Рафаел Надал, а последња "реакција" долази у виду саопштења које потписује Реал Мадрид.
Делује поприлично невероватно да се око "допинг скандала" у тенису оглашава и један од највећих фудбалских тимова на свету, али су у мадридском клубу хтели да стану у заштиту једног од најпознатијих навијача овог клуба.
"Рафа Надал представља праве спортске вредности. Његова величина и његови невероватни успеси су били базирани на великом раду, таленту и великој посвећености овом спорту. Из тог разлога сматрамо да су напади министарке Роселин Башело неоправдани и неприхватљиви", стоји у саопштењу Реал Мадрида.
Из клуба такође поручују да је он прави пример спортисте и да је обожаван широм света, а да у Реалу чврсто остају уз њега.
Коментари / 0
Оставите коментар