Куп БиХ - видео: Побједе Радника, Широког и Слободе! Туча у Тузли!

Радник, Широки Бријег и Слобода уписали побједе у првим мечевима четвртфинала Купа БиХ!

Фудбал 09.03.2016 | 17:20

Три меча четвртфинала Купа Босне и Херцеговине су завршена, а предност пред реванш имају Радник, Широки Бријег и Слобода.

Широки Бријег је на свом терену савладао Младост резултатом 3:1.

Одбрана Младости је на "Пецари" издржала нешто више од пола сата, а онда су Широкобријежани заслужено повели голом Јуре Иванковића.

Младост је успјела у 76. минуту да изједначи, међутим домаћим фудбалерима је било довољно преосталих 15 минута да не само стигну до нове предности већ и до залихе од два гола пред реванш.

Прво је Иванковић својим другим голом довео Широки у вођство у 87. минуту, а онда је Крстановић у посљедњем минуту утакмице поставио коначних 3:1

Бијељински Радник практично је већ једном ногом у полуфиналу, пошто је у Лукавцу савладао домаћи Раднички са 2:0

У финишу првог полувремена Радник је стигао до предности у Лукавцу, а гол за Бијељинце постигао је Ненад Срећковић у 38. минуту.

Велику предност од два гола Раднику је донио Обрадовић у 89. минуту.

Слобода из Тузле је на свом Тушњу стигла до побједе над Сарајевом 2:1, а утакмицу су ипак обиљежили навијачи.

Нажалост, као небројено пута досада у бх. фудбалу, на негативан начин.

Домаћи и гостујући навијачи сукобили су се на паузи између два полувремена, а полиција је на крају испразнила трибину са гостујућим навијачима, послије чега је меч настављен.

Након првих 45 минута Слобода је водила 1:0.

Тузлаци су у 24. минуту минуту искористили грешку и поклон одбране бордо тима. Несебични Амер Ордагић био је у прилици да се и сам упише у стријелце, али је упослио Сулејмана Крпића, који је погодио небрањену мрежу за 1:0.

На 2:0 повисио је Зеба у 54. минуту када је одлично извео слободан ударац.

Сарајево је ипак успјело да смањи предност Тузлака пред реванш на Кошеву. Бордо тим смањио је из једанаестерца пет минута прије краја, а прецизан је био Окић.

Као што смо већ рекли, на полувремену куп утакмцие између Слободе и Сарајева на Тушњу дошло је до сукоба између гостујућих и домаћих навијача.

Домаћи навијачи, популарне "Фукаре" и "Хорде зла", којих је око 200 допутовало у Сарајево сукобили су се на полувремену.

Послије краћег окршаја, прво са редарском службом, а потом и међусобно полиција је испразнила трибину са гостујућим навијачима.

Посљедњи меч четвртфинала Купа БиХ играју Борац и Жељезничар од 18 часова на Градском стадиону у Бањалуци.