Мирослав Радовић дебитовао голом за Олимпију!

Српски фудбалер Мирослав Радовић дебитовао је голом на званичним утакмицама у дресу Олимпије.

Фудбал 29.02.2016 | 17:20

Екипа из Љубљане победила је Копер са 2:0 у 23. колу првенства Словеније, првом у пролећном делу сезоне.

Миха Зајц је довео Љубљанчане у вођство у 34, а Радовић је поставио коначан резултат у 71. минуту. Интересантно је да је српски фудбалер у игру ушао само пет минута пре него што се уписао у стрелце, заменивши Вобаја.

Олимпија је уписала 15. победу ове сезоне и на челу Суперлиге Словеније има 49 бодова, шест више од првог пратиоца Марибора. С друге стране, Копер је остао на 22 бода, колико имају и Рудар и Кршко у опасној зони.

Искусни нападач је у редове Олимпије, коју води српски стручњак Марко Николић, стигао током зимског прелазног рока и врло брзо је показао да ће бити један од вођа Љубљанчана.

Радовић је прошлу сезону започео у кинеском друголигашу Хебеију, за који је одиграо само пет мечева, постигавши два гола. Он је у априлу оперисао раме, због чега је пропустио остатак сезоне. Пре тога је наступао за Партизан и пољску Легију, у којој је оставио дубок траг, а чак је добио и одликовање од председника Пољске.

Радовића и његове саиграче наредна утакмица чека у суботу, када гостују Марибору.