ФРА: Рен у надокнади преокренуо у Тулузу!

Монпеље, Ремс и Лоријен остварили су победе у суботњим мечевима 28. кола француске Лиге 1, док је Рен надокнади дошао до преокрета у Тулузу.

Фудбал 28.02.2016 | 08:00

Дембеле је у у 90. минуту постигао гол за 1:1, за који је претходно стрелац био Бен Једер, да би три минута касније ’суманути’ преокрет комплетирао Гросицки.

Урош Спајић одиграо је цео меч за ’Љубичасте’, док је Александар Пешић на терену провео 54 минута.

У једином преосталом мечу, Генган и Анжер ремизирали су 2:2 – за домаће су погађали Прива и Жирес са пенала, док су за госте стрелци били Капел и Кеткеопхомпхоне, такође са беле тачке.

Монпеље је у првом дуелу дана разбио Лил са 3:0, а сва три поготка постигнута су у другом полувремену. Бериго је у 52. минуту начео мрежу Ењеама, којег су докусурили Дабо и Шкири.

Једнако убедљив био је Ремс против Бордоа (4:1) захваљујући четворици различитих стрелаца – Мандију, Бифуми, Шарбонијеу и Бангури. Пораз Жирондинаца ублажио Унас средином другог дела.

Лоријен је наставио агонију Трое минималном победом коју је донео Варис на самом почетку утакмице.