ФА Куп: Јунајтед лако против трећелигаша!

Фудбалери Манчестер Јунајтеда лако су изборили пласман у четвртфинале ФА купа и окончали низ од три меча без победе.

Фудбал 22.02.2016 | 23:15

"Црвени ђаволи" су у последњем мечу пете рунде лако савладали трећелигаша Шрузбери 3:0 (2:0) у гостима.

Јунајтед ће у четвртфиналу једног од најстаријих фудбалских такмичења на свету играти са Вест Хемом 12. марта.

Након серије безуспешних покушаја Мемфиса Депаја, отпор домаћина коначно је у 37. минуту сломио штопер Крис Смолинг, након додавања Моргана Шнајдерлина.

Меч је решен у надокнади полувремена сјајним голом Хуана Мате из слободног ударца, да би коначан резултат пола сата пре краја поставио Џеси Лингард.

Домаћин је у завршници имао неколико добрих прилика за почасни погодак, али није имао ни довољно среће да савлада Серхија Ромера.