ИТА: Верони градски дерби, Интерова ''трица'' Сампдорији!

Фудбалери Вероне победили су Кјево са 3:1 у градском дербију одиграном у оквиру 26. кола Серије А. Фудбалери Интера победили су Сампродију са 3:1 на „Ђузепе Меаци“ у последњој суботњој утакмици.

Фудбал 21.02.2016 | 09:20

Иако је Кјево имао нешто већи посед лопте, Верона је била та која је боље искористила своје шансе, а гости су из пенала ублажили пораз.

Стрелци за Верону били су Лука Тони у 29, Ђампаоло Пацини у 57. и Артур Јонита у надокнади времена, док је једини погодак за Кјево постигао Серђо Пелисије из пенала у 71. минуту.

Оба тима су утакмицу завршила са по десеторицом играча, и то у року од десет минута. Прво је Вагелис Морас зарадио други жути картон у 70. минуту, после којег је Пелисије смањио на 2:1, да би девет минута касније на другој страни исти случај био са Николасом Сполијем.

У победничком тиму није било Бошка Јанковића, док је Никола Нинковић остао на клупи Кјева.

Верона је после друге победе ове сезоне остала на самом зачељу табеле, али сада има 18 бодова, седам мање од Ђеное, која је прва изнад опасне зоне. Кјево је доживео 11. пораз ове сезоне и има 31 бод, 27 мање од водећег Јувентуса.

Фудбалери Интера победили су Сампродију са 3:1 на „Ђузепе Меаци“ у последњој суботњој утакмици.

’Неразури’ су готово рутински обезбедили победу, пошто су контролисали игру, а пред сам финиш утакмице су имали предност од 3:0.

Интер је повео преко Данила Д’Амброзија у 23. минуту, а предност је удвостручио Жоао Миранда у 57.

Недостижну предност изабраницима Роберта Манчинија донео је Мауро Икарди у 73. минуту, да би Фабио Кваљарела у надокнади времена само ублажио пораз гостију из Ђенове.

После 14. победе ове сезоне Интер се барем до недеље пробио на четврто место табеле и сада има 48 бодова, десет мање од водећег Јувентуса.

Српски фудбалер Адем Љајић ушао је у игру за Интер у 63. минуту, док је на другој страни Ненад Крстичић од 79. минута био на терену.

С друге стране, Сампродија је на 16. позицији са 25 бодова, само три више од Фрозинонеа, који је први испод црте у опасној зони, а Ђеновљани имају утакмицу више.