ФРА: Златан срушио Ремс за наставак низа, Монако лагано!

Фудбалери Пари Сен Жермена победили су Ремс са 4:1 у првој утакмици суботњег програма у оквиру 27. кола Лиге 1. Фудбалери Монака победили су Троа са 3:1 у једној од утакмица које су обележиле суботњи вечерњи термин у оквиру 27. кола Лиге 1.

Фудбал 21.02.2016 | 08:40

’Свеци’ су већ после првог полувремена имали предност од 3:1 и у наставку су се рутински постарали да 36. пут заредом остану непоражени у француском првенству.

Апсолутни јунак тријумфа шампиона Француске био је Златан Ибрахимовић, који је постигао два гола, а уз то је уписао и две асистенције на „Парку принчева“.

Преостале поготке постигли су Грегори ван дер Вил и Единсон Кавани, док је на другој страни једини гол био дело Принса Онијангеа.

Ван дер Вил је на асистенцију Ибрахимовића довео ’Свеце’ у вођство у 12. минуту, да би Ремс узвратио у 34. Међутим, уследило је буђење домаћег тима, који је за четири минута постигао два гола.

Прво је Ибрахимовић савладао Жоана Караса на голу Ремса у 43. минуту, а потом је наместио гол Каванију у надокнади првог полувремена. Шведски репрезентативац је поставио коначан резултат у 68. минуту.

Фудбалери Монака победили су Троа са 3:1 у једној од утакмица које су обележиле суботњи вечерњи термин у оквиру 27. кола Лиге 1.

Највише голова виђено је у дуелу Лоријена и Генгана, у којем је домаћи тим славио са 4:3, Монпеље је са 3:2 славио на гостовању Анжеу, док су Тулуз и Ажаксјо играли 1:1.

Јунак победе Монака над последње пласираном екипом првенства био је Гвидо Кариљо, који је био двоструки стрелац. Кариљо је постигао голове у 25. и 37. минуту, да би десетак минута пре краја Бабакар Гиј донео наду гостима, али је све дилеме разрешио Килијан Мбапе Лотан голом у надокнади времена. Целу утакмицу у дресу пораженог тима одиграо је српски фудбалер Душан Вешковац.

’Кнежеви’ су захваљујући том тријумфу задржали заостатак од 24 бода у односу на водећи Пари Сен Жермен, који је раније током дана славио против Ремса са 4:1. Троја је остала на самом зачељу са само 14 бодова.

Лоријен је до тријумфа над Генганом дошао голом Рафаела Гереира у надокнади времена, после низа преокрета током првих пола сата утакмице. Гости су повели већ у трећем минуту преко Јаниса Салибура, који је удвостручио предност свог тима у 37. минуту, да би само два минута касније Абдул Варис смањио на 2:1. Уследила су два гола домаћина за два минута – стрелци су били Бењамин Жано и Варис, да би у 59. минуту Џими Бријанд дао наду гостима, која је распршена у самој завршници.

Лоријен је сада на 12. месту са 34 бода, три више од свог суботњег ривала, који је на 16. позицији.

После сјајних игара у првом делу сезоне, Анже је уписао и четврти пораз заредом, који је био известан већ после нешто пола сата дуела са Монпељеом, али је домаћи тим успео да ублажи пораз. Кевин Бериго је довео свој тим у вођство у другом минуту, само пет минута касније Монпеље је имао 2:0 захваљујући Мустафи Јатабареу, да би у 34. минуту било 3:0 после гола Сулејмана Камаре. Анже се пробудио у последњих пола сата, а стрелци су били Арнолд Бука Муту и Горан Карановић у 64, односно 90. минуту.

Анже је после тог пораза остао осми са 37 бодова, док је Монпеље на 14. месту са 32 бода.

Подела бодова виђена је у Тулузу, где је домаћи тим до бода стигао у надокнади времена, голом Мартина Брајтвајта. Претходно су гости водили од 59. минута, када је стрелац био Улрих Маји, а од 79. минута су били са десеторицом играча на терену, пошто је Исијага Сила добио другу јавну опомену.

Српски фудбалер Урош Спајић одиграо је свих 90 минута за Тулуз, док је Александар Пешић ушао у игру у 81. минуту.