ШПА: Барса наставлила низ, реми у Севиљи, тријумф Еспањола!

Фудбалери Барселоне савладали су Лас Палмас са 2:1 у мечу 25. кола шпанске Примере. Фудбалери Еспањола победили су Депортиво ла Коруњу са 1:0 у једној до суботњих вечерњих утакмица 25. кола Примере.

Фудбал 21.02.2016 | 08:00

Екипа Луиса Енрикеа уписала је осми првенствени тријумф заредом и уједно 32. узастопни меч без пораза.

Барселона је последњи пут поражена још трећег октобра прошле године од Севиље.

Победу свом тиму донели су Суарес у осмом и Нејмар у 39. минуту. У стрелце се за домаће уписао Хосе у десетом.

Изабраници Луиса Енрикеа одиграли су слаб меч, али су и поред тога успели да остваре победу. Све је одлучено у првом полувремену. Из три потеза Барса је стигла до вођства. Инијеста је упутио прецизно додавање до Албе, он са леве стране казненог простора из прве проследио до Суареса, а Уругвајац је такође из прве савладао домаћег чувара мреже.

Лас Палмасу је требало свега четири минута да поравна резултат после добре сарадње Вијере и Хосе.

Коначан резулта постављен је у 39. минуту. И поред гужве у петерцу, Суарес је успео да протури лопту до Месија, његов покушај одбранио је Варас, да би Нејмар после одбитка био прецизан.

Фудбалери Еспањола победили су Депортиво ла Коруњу са 1:0 у једној до суботњих вечерњих утакмица 25. кола Примере.

Тријумф домаћем тиму пред око 28.000 навијача донео је Марко Асенсио у 52. минуту и тако изненадио госте из Ла Коруње.

Еспањол после седме победе ове сезоне држи 15. место на табели са 25 бодова и побегао је од опасне зоне, пошто први тим испод црте – Лас Палмас има четири бода мање.

Депортиво је остао на деветој позицији са 32 бода, 31 мање од водеће Барселоне.

Бетис и Спортинг и Хихона су поделили бодове у Севиљи, а голове су постигли у року од три минута. Прво је Карлос Кастро довео Спортинг у вођство, а два минута касније Херман Песеља је изједначио и мреже су мировале до краја сусрета.

Бетис је после тог ремија на 14. месту са 26 бодова, а Спортинг има три мање на 17. позицији.

У последњој утакмици дана, Селта је победила Еибар са 3:2. Тим из Вига је до последњих десетак минута утакмице водио са 3:0, да би примио два гола за четири минута и довео свој тријумф у питање.

Џон Гуидети је довео Селту у вођство у 31. минуту, осам минута касније предност је удвостручио Џони Кастро, да би Гуидети постигао други гол у 69. минуту за 3:0. Саул Берхон је у 84. минуту смањио на 3:1, да би Такаши Инуи вратио наду гостима, али је било прекасно за преокрет.

Захваљујући том тријумфу, Селта је прескочила Еибар и сада је шеста са 38 бодова, два више од свог суботњег ривала, који је на позицији иза.