ЛЕ: Срби погађали, Валенсија 6:0, нула у Аугсбургу!

Голови Вање Милинковић-Савића и Николе Стојиљковића, као и убедљива победа Валенсије обележили су вечерње мечеве 1/16 финала Лиге Европе.

Фудбал 18.02.2016 | 23:45

Милинковић и Лацијали преживели пакао Истанбула! Ко има убитачнији волеј Стојиљковић или Адуриц? Спарта савладала Краснодар – 1:0. Без голова у дуелу између Шахтјора и Шалкеа.

Лацио је преживео пакао Истанбула. Италијански представник у Лиги Европе изборио је позитиван реми на стадиону Галатасараја највише захваљујући младом репрезентативцу Србије Сергеју Милинковићу Савићу који је био прави предводник тима из Рима.

Србин је одличну партију обележио поготком за изједначење, када се најбоље снашао после једног прекида и главом сместио лопту у мрежу Муслере... На тај начин поништена је почетна офанзива жуто-црвених... Галата је и на време дошла до предности пошто је Сариоглу у 12.минуту погодио за вођство.

Милинковић је био прави амбасадор српског фудбала у Истанбулу, а исту улогу имао је Никола Стоиљковић у Швајцарској. Правом бомбом бивши нападач Чукаричког је спровео пробушио мрежу Швајцараца. Од тог момента Сион је био бољи ривал, стигао до изједначења, али домаћин није могао против квалитета Браге. Лима је донео огромну предност Португалцима пред реванш за седам дана.

Био би Никола Стоиљковић један од нападача који су обележили ово вече у Лиги Европе. Али шоу му је украо Адуриц. Тај феноменални центарфор Атлетик Билбао утишао је френетичне навијаче Марсеља. И то на какав начин. Правом бомбетином, волејом који се не виђа сваки дан, савладао је Мандану са добирх 30 метара.

У дербију Источне Европе није било фудбала за гурмане. Спарта је била бољи ривал, али је до победе стигла тек у 64.минуту.