ШПА: Барса разбила Селту, Атлетико и даље испред Реала!

Фудбалери Атлетико Мадрида остварили су другу узастопну победу у Примери, пошто су у мечу 24. кола савладали Хетафе са 1:0. Фудбалери Барселоне декласирали су Селту са 6:1 (1:1) у последњем мечу 24. кола Примере, па сада имају три бода више и меч мање од другопласираног Атлетика.

Фудбал 15.02.2016 | 14:00

Једини гол постигао је Фернандо Торес у другом минуту и то је први пут од октобра 2013. године да ’Ел Нињо’ даје гол на два узастопна дуела.

Чекао је на свој 100. гол у Примери 2.713 минута фудбала, а само два минута прошло је пре него што је дао 101, којим је донео свом тиму 17. победу у шампионату и друго место са бодом више у односу на Реал.

Караско је са леве стране по земљи послао лопту у шеснаестерац, нико од одбрамбених играча Хетафеа није стигао до ње, а Торес је чекао на другој стативи и није имао проблем да затресе мрежу.

Домаћи су дуже држали лопту у ногама, али Атлетико се понашао онако како се обично понаша када поведе – није много ризиковао и потпуно је затворио прилазе ка голу Облака, који није био на већим искушењима.

Српски фудбалер Стефан Шћеповић играо је за Хетафе од 69. минута, а Александар Пантић преседео је на клупи меч Еибара и Левантеа, у којем је његов тим славио са 2:0 голом Бастона и аутоголом Тоња.

Раније током дана Севиља је савладала Лас Палмас 2:0 за 11. лигашку победу, па тим из Андалузије још чвршће држи пето место. Меч је преломљен у последњих двадесетак минута – прво је у 69. Банега фантастично шутирао са ивице казненог простора и закуцао је лопту у горњи леви угао, да би Кевин Гамеиро шест минута касније крунисао лепу тимску контру и погодио празан гол на додавање Витола.

Меч је обележио Луис Суарес хет-триком, а о његовом трећем голу причаће се наредних дана и месеци – уместо да шутне из пенала, Лео Меси проследио је лопту свом клупском другу, а Уругвајац је постигао гол.

Селта је у првом полувремену пружила јак отпор, али у другом је Барса била доминантна – стрелци су, осим Суареса, били Меси сјајним ударцем из слободњака, као и Ракитић и Нејмар.

Сене на једној и Меси на другој страни припретили су у почетних десет минута, потом је и Нејмар имао шансу после сјајног додавања Инијесте, а онда је Планас сјајно шутирао, да би голман Браво још боље одбранио.

Селта није искористила своју шансу, а на другој страни је Меси извео магију – са око 25 метара искоса са десне стране савршено је извео слободни ударац и погодио је горњи леви угао. Играо се 28. минут, а то је био 299. гол Аргентинца у Примери.

Тим из Вига, који је нанео Барси један од два лигашка пораза ове сезоне, није се предавао и у 39. минуту Алба је оборио Гуидетија у казненом простору – он се оглушио о неписано фудбалско правило и није платио цену, пошто је сигурно извео пенал.

До краја полувремена Нејмар и Суарес имали су шансе, а домаћи су појачали притисак по изласку из свлачионице – Суарес је погодио стативу, голман Алварес одбранио је покушај Инијесте, а Нејмар је послао лопту преко гола.

Ипак, у 59. минуту савршен дупли пâс одиграли су Суарес и Меси – Аргентинац је маестрално пребацио одбрану Селте, а Уругвајац је једнако маестрално из прве постигао гол.

Није се ни тада предавала Селта, створила је неколико полушанси, али све је било решено у 75. минуту – поново је Меси упутио савршено додавање, Нејмар је шутирао искоса са леве стране, а Суарес је био на правом месту и сместио је лопту у гол. То је био 22. Суаресов гол у Примери, чиме је тренутно престигао Роналда на листи стрелаца.

Онда је већ почела егзибиција – Нејмар је финтом прбацио лопту иза своје главе и противничког играча, чиме је дигао публику на ноге, а круна вечери био је 82. минут. Меси је изнудио пенал, а онда је заједно са Суаресом урадио оно што су Кројф и Олсен учинили пре 34 године – Аргентинац је додао лопту из једанаестерца, а Уругвајац је комплетирао хет-трик.

До краја меча Ракитић и Нејмар потврдили су тријумф Барсе, а навијачи су могли да буду потпуно испуњени на одласку кући – шест голова, победа вољеног тима и неколико спектакуларних потеза.