ПЛ: Пао и Сити, '’Пијевци'’ маштају о титули!

Фудбалери Тотенхема победили су Манчестер сити у гостима са 2:1, у једном од дербија 26. кола Премијер лиге.

Фудбал 15.02.2016 | 13:20

Екипа Маурисија Поћетина овом победом је дефинитивно истакла озбиљну кандидатуру за освајање титуле шампиона.

Тотенхем сада на деоби другог места има 51 бод, исто колико и Арсенал, а два мање од првопласираног Лестера. Манчестер сити се овим поразом знатно одаљио од борбе за титулу, пошто је остао на четвртој позицији са 47 бодова.

Први пут после 2010. године тотенхем је остварио дуплу победу против Ситија, пошто је био бољи од тима Мануела Пелегринија и у првом делу сезоне на свом терену.

Гости из Лондона још једном су показали колико су компактни. Одиграли су још један одличан меч, имали су знатно мањи број шутева од играча Манчестер ситија, али су своје прилике искористили.

Сити је кренуо веома офанзивно у жељи да дође до раног гола, а прилике у провј четвртини утакмице нису искроистили Агуеро и Стерлинг. До краја првог дела није било шанси, а Тотенхем је још једном потврдио због чега има далеко најбољу одбрану у лиги.

И друго полувреме почело је шансом Агуера, а у 53. минуту гости су повели. Стерлинг је направио грешку, играо је руком у казненом простору, а Хари Кејн је био сигуран са пенала.

Уследио је велики притисак домаћина. Туре је промашио у 57. минуту, а у 74. је изједначио Ихеначо, који је у игру ушао осам минута раније. Он се добро снашао после центаршута Клишија и смирено је послао у мрежу.

Имао је Сити велику психолошку предност и велику подршку са трибина у последњих 15 минута, али је на крају примио још један гол.

Тренутак одлуке догодио се седам минута пре краја. Ламела је повукао лопту кроз средину и одлично проиграо Ериксена који је мајсторски прихватио пас у трку и смирено савладао Харта за велико славље.

У буквално последњим тренуцима утакмице Агуеро и Силва имали су велике шансе, али је остало 2:1 за госте. Александар Коларов играо је у последњих 15 минута за домаћи тим.