АБА: Звезда на плус 29 са Сутјеском!

Кошаркаши Црвене звезде победили су Сутјеску са 96:67 у мечу 24. кола АБА лиге и тако су уписали 18. тријумф, уз шест пораза.  Кошаркаши Цедевите рутински су савладали Металац са 77:63 у мечу 24. кола АБА лиге и сада имају скор 18-6 за другу позицију на табели.

Кошарка 15.02.2016 | 13:00

Са друге стране, Никшићани су уписали осам победа и 16 пораза и до краја им предстоји борба за опстанак.

Црвено-бели нису играли пуном снагом, Сутјеска је крајем првог полувремена водила са 33:30, али пет минута јаке одбране и дисциплинованог напада на почетку наставка били су довољни екипи Дејана Радоњића да преломи меч.

Милер и Цирбес били су кључни у том интервалу у којем су домаћи направили серију 18-2, повели са 58:40 и тако су решили питање победника.

Звезда је на овом мечу играла без повређеног Стефана Јовића, а крајем трећег периода игру је морао да напусти и Никола Ребић, који је добио ударац у дуелу са Павићем, крварио је и морао је да напусти игру.

Следећег викенда на програму су надметања у националним куповима, а меч 25. кола АБА лиге Звезда игра са Цибоном у гостима 29. фебруара, три дана после меча са Ефесом у Евролиги.

Црвено-бели су тимски имали 27 асистенција и били су супериорни у свим статистичким параметрима. Најбољи је био Мајк Цирбес са 21 поеном (8-13 из игре) и 10 скокова, Марко Симоновић дао је 16 поена (4-7 за три), а Квинси Милер имао је 11 поена, 3 скока и 2 асистенције. Немања Дангубић уписао је 9 поена и 6 асистенција, Кинзи је имао 6 поена, 7 скокова и 5 асистенција, а Мицић је додао 8 поена и 5 асистенција.

Код Сутјеске је најрасположенији био Немања Врањеш са 23 поена (6-7 за три), а Спасојевић је забележио 16 поена и 8 скокова.

14. Тајфун 7/17

Кошаркаши Цедевите рутински су савладали Металац са 77:63 у мечу 24. кола АБА лиге и сада имају скор 18-6 за другу позицију на табели.

Загрепчани су у осмом минуту први пут дошли до двоцифреног вишка и до краја га нису испуштали.

Најбољи је био Миро Билан са 20 поена (8-11 из игре), 12 скокова и 3 асистенције, али и чак 7 изгубљених лопти, Џејкоб Пулен додао је 17 поена (3-9 из игре, 8-10 пенали), а Фран Пилепић 11 (5-8 из игре).

Најефикаснији код Ваљеваца био је Никола Јевтовић са 24 поена (11-19 из игре) и 8 скокова, а Тодоровић је уписао 12 поена. Металац сада има скор 9-15.

У следећем колу Цедевита гостује Партизану, док Металац дочекује Олимпију.