БЛ: Гол Костића, минималац Дортмунда, ''Вукови'' сигурни!

Дортмундса Борусија победила је Хановер 1:0 (0:0), док је Волфсбург такође као домаћин био бољи од Инглштада – 2:0 (2:0).

Фудбал 13.02.2016 | 22:30

У преосталим мечевима 21. кола, одиграним у традиционалном поподневном термину, Бајер Леверкузен је после преокрета савладао Дармштад у гостима 2:1 (0:1), Вердер и Хофенхајм ремизирали су у Бремену 1:1 (1:1), док је Штутгарт пред својим навијачима поразио берлинску Херту, а тријумф је оверио наш Филип Костић – 2:0 (0:0).

На отварању кола у петак, Мајнц је тријумфовао против Шалкеа (2:1), док је на затварају дана Келн био бољи од Ајнтрахта из Франкфурта – 3:1 (1:1).

Рунда се завршава у недељу, када најпре од 15.30 Хамбургер Шпорт Ферајн чека Борусију Мехенгладбах, а два часа касније састају се Аугзбург и минхенски Бајерн.

Дортмунд је доста теже него што се очекивало стигао до сва три бода против последњепласираног Хановера, иако су били далеко бољи ривал током свих 90 минута. Од укупно 14 шутева, седам у оквир, само је један завршио у мрежи, али је и то било довољно за славље 'жутог зида'.

Кобан по госте био је ударац Хенрика Михтаријана у 57. минуту, када је лепо повукао лопту кроз средину, наместио је на десну ногу на 'капици' шеснестерца и дивним ударцем погодио даљи угао. Био је то 18 гол Јермена у сезони, а има и 20 асистенција.

Нешто сигурнију победу, веома важну у борби за пласман у Лигу шампиона, забележили су 'Вукови' из Волфсбурга. На 'Фолцваген Арени' гостовао је Инглштад, дебитант у елитном рангу који игра веома добро ове сезоне.

Међутим, домаћин је сав посао завршио средином првог полувремена, када је са два гола створио, испоставиће се, недостижну предност за госте. Предност Волфсбургу донео је Јулијан Драклсер у 29. минуту са петерца, после сјајног центаршута Даниела Калиђурија спољним делом копачке.

Само десет минута касније, после гузве и ударца из угла лопта се одбила до Роберта Кнокеа, а овај са неколико метара лако ситгао до првенца у сезони.

Идентичним резултатом славио је Штутгарт на 'Мерцедес Бенц Арени', а 'Швабе' су тек у наставку успеле да сломе отпор екипе из Берлина. Ударац Филипа Костића у 51. минуту са ивице казненог био је изблокиран, али је Сереј Дие отпадак претворио у пројектил за 1:0.

Наставио је домаћи тим са нападима, да би у 84. минуту Костић постигао свој трећи погодак у сезони и одаљио додатно свој тим од опасне зоне. Казнио је Штутгарт поигравање одбране Херте, а Костић из другог плана закуцао лопту у саме рашље.

Част гостију одбранио је Бајер Леверкузен у Дармштаду, иако је домаћин водио на полувремену, после гола Вагнера у 28. минуту. Међутим, гости су појачали и заиграли агресивније у наставку, а Сулу је неопрезно реаговао, после 15 минута другог дела, и затресао своју мрежу за изједначење.

Тотални преокрет 'Аспиринџијама' донео је Јулијан Бранд у 77. минуту, када је на после продора Кемпла и асистенције Штефана Кислинга ћушнуо лопту у мрежу.

С друге стране Хофенхајм и даље не зна за победе – пошто је на дебију 28-годишњег Јулијана Нагелсмана стигао само до бода у Бремену, а меч је завршио са десет играча.