АБА: Партизан ''одувао'' Тајфун, Олимпија шокирала Мегу, Цибона добила Крку!

Кошаркаши Партизана победили су Тајфун са 83:65 у 24. колу АБА лиге и дефинитивно обезбедили опстанак у регионалном такмичењу. Кошаркаши Мега Лекса поражени су од Олимпије са 81:78 на свом терену у Сремској Митровици. Кошаркаши Цибоне победили су Крку са 85:78 на свом терену у последњој суботњој утакмици,

Кошарка 13.02.2016 | 22:15

’Црно-бели’ су уписали 11. победу ове сезоне, другу на гостовању, после које су скочили на пето место табеле, са истим скором као Задар.

Тајфун је, с друге стране, доживео 17. пораз, после којег су његове шансе да остане у АБА лиги наредне сезоне остале само теоретске.

Изабраници Александра Џикића су у првом полувремену тражили прави ритам, што је Тајфун искористио и у једном тренутку имао девет поена предности. Упркос томе, ’црно-бели’ су на одмор отишли са плус два, да би у трећој четвртини заиграли одлично, игра шампиона Словеније се распала, па је Партизан тада практично решио утакмицу.

Међутим, то није опустило кошаркаше Партизана, који су у последњој четвртини дошли до двоцифрене предности, коју су повећавали, а у самом финишу су имали и 20 поена предности. У Цељу је виђена најубедљивија игра ’црно-белих’ на гостовању ове сезоне и то без двојице важних играча – Боже Ђумића и Александра Цветковића.

Најбољи у редовима Партизана био је Едо Мурић са 22 поена, пет скокова и четири асистенције, док су по 12 поена додали Кевин Џонс и Џамар Вилсон, који је имао и пет скокова. Чедомир Витковац је утакмицу завршио са девет поена, исто као Адин Врабац.

Код Тајфуна, Санди Чебулар је имао 15 поена, док је двоцифрен учинак имао још само Александар Поњавић, који је утакмицу завршио са 12.

У АБА лиги сада следи пауза због националних Купова, а наредна утакмица Партизан чека 29. фебруара, када дочекује Цедевиту.

Изабраници Дејана Милојевића су још раније обезбедили место у плеј-офу, али су уписали осми пораз, уз које имају 18 тријумфа.

На другој страни, Љубљанчани су дошли до десете победе и скочили на седмо место барем на неколико сати, али су уједно и обезбедили опстанак у регионалном такмичењу.

Мега и Олимпија су одиграле занимљиву утакмицу у којој су гости више контролисали резултат, а Милојевићеви играчи имали шансу барем за изједначење, ако не и победу.

При вођству Олимпије са 79:78, Загорац је направио кораке, што је натерало играче Меге да праве брзи фаул, а Лешић је погодио једно слободно бацање. Уследила је изгубљена лопта Јанковића, после које је направљен нови фаул, а Лапорник донео гостима плус три, да би Николић, па Ивановић промашили шутеве за три поена у последњим тренуцима.

Најбољи у тиму меге био је Огњен Јарамаза са 14 поена, по 13 су додали Данило Николић и Загорац, који је имао и шест скокова, док је Тимоти Луваву утакмицу завршио са 12 поена.

Олимпију је до победе предводио Миха Лапорник са 23 поена, а велику помоћ имао је у Сави Лешићу, који је утакмицу завршио са 19 поена, 11 скокова и четири асистенције.

Загрепчани су тако уписали 11. победу у регионалном такмичењу, па су скочили на седмо место на табели и имају исти скор као Партизан и Задар.

Тим из Новог Места је забележио 14. пораз, што значи да му још ’виси’ место у регионалном такмичењу наредне сезоне.

Цибона је фуриозно ушла у утакмицу, брзо је стигла до двоцирене предности, коју је одржавала до краја првог полувремена. Иако су се гости пробили у наставку, домаћи тим није дозволио преокрет.

Цибону је до тријумфа предводио Небојша Јоксимовић са 20 поена и четири асистенције, Филип Крушлин је додао 17 поена, а Анте Жижић 13, уз десет скокова.

У редовима пораженог тима, Иве Иванов је имао 21 поен, пет скокова и четири асистенције, док је Јуре Лалић додао 16 поена и седам скокова.