ПЛ: Челси разбио Њукасл, нови пораз Јунајтеда...!

Екипа Челсија деласирала је Њукасл Јунајтед у последњем суботњем мечу. Фудбалери Сандерленда савладали су Манчестер Јунајтед са 2:1, у првој утакмици 26. кола енглеске Премијер лиге. Вест Бромич Албион славио је на гостовању Евертону 1:0 (1:0), а успешан као гост био је и Вотфорд против Кристал Паласа – 2:1 (1:1).

Фудбал 13.02.2016 | 22:00

'Плавци' су славили после два сусрета без победе, па сада са 33 бода заузимају 12. позицију, док су 'Свраке' остале 18. са 24 бода после 14 пораза.

Тим Гуса Хидинка кренуо је фуриозно и већ после 20 минута игре све је практично било готово – пошто су редом погађали Дијего Коста у 5, Педро у 9. и Вилијан у 17. минуту.

Погодака затим није било све до 59. минута, када је Педро уписао свој други гол, да би млађани Бертранд Траоре у 83. активирао 'петарду'. Почасни погодак, уједно и коначан резултат меча, гостима донео је Андрос Таусенд у последњим тренуцима меча.

На отварању кола, Сандерленд је нанео нови пораз Манчестер Јунајтеду, док се у традиционалном поподневном термину домаћини нису прославили.

У недељу су на програму последња три меча, а велики дерби игра се у Лондону од 13 часова, када ће Арсенал дочекати лидера Лестер Сити.

Навијачи на Стамфорд Бриџу радовали су се већ после пет минута, Вилијан је пробио по десном боку и послао лопту на петерац, а Дијего Коста из клизећег старта затресао мрежу. Само неколико напада касније било је 2:0, а овога пута је Педро искористио кикс одбране, украо лопту и лако погодио гол.

НИје се домаћин ни тада зауставио, а већ у 17. минуту било је великих 3:0. Коста се реванширао Вилијану за асистенцију, а Бразилац усамљен са друге стативе сместио лопту у гол.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би Цеск Фабрегас у 59. минуту пронашао Педра, који користи лош скок дефанзивца и уписује свој други погодак.

Опуштенији финиш меча искористио је Траоре у 83. минуту, да постигне свој први гол у Премијер лиги, док је коначан резултат поставио новајлија у тиму гостију Андрос Тузенд у 90.

Бранислав Ивановић и Немања Матић одиграли су цео меч за Челси, док је Александар Митровић играо до 70. минута, када га је заменио Сејду Думбија.

Фудбалери Сандерленда савладали су Манчестер Јунајтед са 2:1, у првој утакмици 26. кола енглеске Премијер лиге.

Сандерленд је на свом терену потпуно заслужено тријумфовао и нанео Јунајтеду седми пораз у првенству, после којег ће менаџер Луј Ван Гал поново бити на удару јавности.

Овим тријумфом стигли су до 23. бода и сада имају само један мање од Њукасла који је први клуб изнад зоне испадања, док је Манчестер остао на петој позицији са 41 бодом, шест мање од градског ривала.

Момци са ’Олд Трафорда’ не налазе се толико у резултатској кризи колико је атмосфера око и унутар клуба лоша, а са друге стране Сандерленд је после херојског ремија са Ливерпулом, скинуо нови скалп.

Утакмица на ’Стадиону светлости’ почела је шокантно по госте – после фаула на неких четрдесетак метара искоса с леве стране, Казри је извео прекид. Оштро је центрирао, лопта је прошла кроз шуму ногу и од даље стативе се одбила у мрежу.

Десетак минута касније могао је Сандерленд да дуплира вођство, али је Џермејн Дефо шутирао поред леве стативе из добре ситуације.

После тог детаља ’Црвени ђаволи’ су се ослободили притиска и полако преносили тежиште игре на половину противника, да би први припретио Мата. Његов ударац у 31. минуту зауставио је Вито Маноне, али ни он није могао да спречи изједначење осам минута касније.

Антони Марсијал је покушао да пронађе некога у казненом простору ривала, лопта се одбила до Мате који са ивице шеснаестерца шутира у доњи леви угао. Маноне је кратко одбио, на њу је натрчао млади Француз и лепо је ’боцнуо’ у мрежу.

Тим резултатом отишло се на одмор, а иако се очекивало да ћемо у наставку гледати нападе Јунајтеда, десило се потпуно супротно. Јалову иницијативу противника ’Црне мачке’ кажњавале су контрама и полуконтрама, а да није било Давида Де Хее, гости су могли да приме неколико комада. Шпански чувар мреже је заустављао Казрија и Дамеа Н’Дојеа у стопостотним приликама.

Међутим, награда за бољу партију домаћих стигла је осам минута пре краја регуларног дела меча – Ламине Коне фантастично је скочио после корнера и са неких седам-осам метара пробио Де Хеу.

Вест Бромич Албион славио је на гостовању Евертону 1:0 (1:0), а успешан као гост био је и Вотфорд против Кристал Паласа – 2:1 (1:1).

Стоук Сити је такође славио у гостима Борнмуту 3:1 (1:0), као и Саутемптон у Велсу над Свонси Ситијем – 1:0 (0:0).

Једини реми видели смо у дуелу Норић Ситија и Саутемптона, пошто су 'Чекићари' успели да надокнаде два гола заостатка – 2:2 (0:0).

Вотфорд је наставио са одличним партијама у сезони повратка у елиту, а јунак десетог тријумфа 'Стршљенова' био је Трој Дини. Најбољи стрелац прошлогодишњег Чемпионшипа довео је свој тим у вођство у 16. минуту из пенала, пре него што је Емануел Адебајор постигао првенац за 'Орлове' у последњим тренуцима првог дела.

Обе екипе имале су неколико прилика да преломе сусрет у своју корист, истакли су се голмани на обе стране, али је Дини ипак у 82. минуту донео сва три бода гостима – пошто је остао усамљен на другој стативи и лако затресао мрежу.

С друге стране, изненађење у традиционалном поподневном теремину направио је Вест Бромич на Гудисону, а погодак вредан три бода постигао је Саломон Рондон већ у 14. минуту.

Истим резултатом славио је и Саутемптон у Велсу против 'Лабудова', а кобан за домаћина био је ударац Шејна Лонга у 69. минуту. Наш Душан Тадић преседео је дуел на клупи 'Светаца'.

Најузбудљивије било је у Норичу, где домаћима за тријумф нису била довољна ни два гола вишка на 20 минута до краја. 'Канаринци' су стигли до предности у 54. минуту преко Бредлија, а десет минута касније Хулахан је дуплирао вођсто.

Међутим, пораз своје екипе спречили су сјајни Димитри Паје у 74. и два минута касниеј Марк Нобл.

Одличан дан за госте крунисао је Стоук, пошто је екипа са Британије била сигурна на гостовању Борнмуту. Стрелци за Сити били су Имбула у 9, Ибрахим Афелај у 52. и Хоселу у 55, док је једини гол за 'Трешњице' постигао Ричи.