ЕП: Србија са Русима за финале!

Футсал репрезентација Србије играће у четвртак у полуфиналу Европског првенства против селекције Русије.

Фудбал 09.02.2016 | 20:40

Русија је у трећем четвртфиналу победила Азербејџан у ’Арени Београд’ резултатом 6:2 (2:1).

Екипа Александра Ковачевића је претходно у понедељак победила репрезентацију Украјине после драматичног финиша са 2:1.

Руси су нешто лакше стигли до полуфинала. Повели су голом Абрамова у седмом минуту, али је минут касније изједначио Аугусто на другој страни. Предност Русима на полувремену донео је Ромуло у 15. минуту, а меч су дефинитивно решили Едер Лима у 25. и Абрамов својим другим голом у 26. минуту.

Аугусто је својим другим голом смањио у 29. минуту, али у самом финишу Едер Лима постигао је још два гола и тако одвео Русију међу четири најбоље екипе.

Русија је у групној фази победила Казахстан са 2:1, а са Хрватском је одиграла нерешено – 2:2.

У другом полуфиналу састају се Шпанија и победник дуела Казахстан – Италија.