ИТА: Рома у серији, жели Лигу шампиона!

Фудбалери Роме победили су Сампдорију са 2:1 у последњем мечу 24. кола италијанске Серије А.

Фудбал 08.02.2016 | 17:40

Рома је после пораза од Јувентуса остварила и трећу узастопну победу којом је најавила повратак у борбу за Лигу шампиона.

Све до самог финиша првог полувремена у Риму није било голова, а Флоренци је у првом минуту надокнаде пробио бедем гостију. Вођством Роме од 1:0 отишло се на одмор, а већ на старту другог Пероти је искористио асистенцију Ел Шаравија и дуплирао предност.

Када се чинило да ће ’Вучица’ рутински сачувати предност, примила је гол, а стрелац је у 57. минуту био Пјанић који је погодио сопствену мрежу.

Иако се очекивала иницијатива Сампдорије, она је изостала, а највећу прилику у делу меча који је уследио имао је Ел Шарави, који је шутирао поред десне стативе.

Овим тријумфом, екипа Лучана Спалетија пришла је четвртопласираном Интеру на само бод заостатка (44), док је Сампдорија и даље у серији без тријумфа и место је изнад зоне испадања.

У другој утакмици вечерњег програма у недељу, Аталанта и Емполи одиграли су нерешено без голова.