АБА: Мега рутински са Цибоном у Загребу, Цедевита и даље испред Звезде!

Кошаркаши Мега Лекса победили су Цибону у Загребу са 89:82, у утакмици 23. кола регионалне АБА лиге. Кошаркаши Цедевите победили су Олимпију у Љубљани са 91:84 у мечу 23. кола регионалне АБА лиге.

Кошарка 08.02.2016 | 17:20

Тим Дејана Милојевића остварио је 16. победу у сезони, па до краја регуларног дела има још увек шансу да освоји треће или можда чак и друго место на табели.

Мега је у Загребу славила прилично рутински, пошто је од почетка до краја утакмице контролисала игру и резултат.

У првој деоници домаћи тим је успевао да задржи прикључак (23:19), али је Мега до полувремена појачала – 51:39. У трећој четвртини Цибона се спустила на минус три – 63:60, али Мега је без већих проблема одбила тај налет домаћина и рутински је привела утакмицу крају у своју корист.

Луваву је био најбољи са 21 поеном и 4 скока, Јарамаз је додао 16 поена, 6 скокова и 4 асистенције, Јанковић је убацио 12, а Загорац и Симеуновић по 11 поена. У екипи Цибоне, Жижић је убацио 23, а Розић 16 поена.

Кошаркаши Цедевите победили су Олимпију у Љубљани са 91:84 у мечу 23. кола регионалне АБА лиге.

Загрепчани сада имају скор 17-6 и на другом су месту због бољег међусобног скора са Црвеном звездом.

Екипа Вељка Мршића меч је преломила у последњој деоници, а најефикаснији је био Фран Пилепић са 20 поена (3-3 за два, 4-5 за три). Миро Билан имао је 15 поена, 9 скокова и 4 асистенције, Вајт је убацио 19 поена, Гордић 12, а Џејкоб Пулен забележио је 11 поена и 6 асистенција.

Код домаћих се истакао Зек Рајт са 18 поена, 7 скокова и 8 асистенција, Лапорник је убацио 17, а Николић 15 поена, па ’Змајчеки’ сада имају скор 9-14.

У следећем колу Цедевита дочекује Металац, док Олимпија игра са Мегом у гостима.